Karadeniz'de ne işleri var!

Karadeniz'de program çekimi için ıssız bir adaya giden sunucu esir alındı. 4 bin yıl önce yaşayan bu insanlar kim? Issız adada ne yapıyorlar?

Karadeniz'de ne işleri var!

Herkül'ün altın postundan, amazon savaşçılarına kadar pek çok efsaneye konu olan Giresun Adası, ilk kez ziyaretçilere kapılarını açtı. Adaya çekim için giden Yolcu Yolunda Gerek Programı Yapımcısı Kamil Patan, esir alınmış rolü yaptı. Adanın tarihi ve programın detayları haberde.

EFSANELER ÇOK ŞAŞIRTICI
Giresun Valiliği'nce planlanan ve Doğu Karadeniz Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenen Giresun Adası, ilk kez kapılarını ziyaretçilere açtı. Giresun’u Türkiye’nin önde gelen turizm merkezi haline getirecek olan 40 dönüm alana sahip ada, pek çok efsaneye ev sahipliği yapıyor. Geçmişi mitolojik çağa ulaşan Altın Post diğer ismiyle Tematik adada Herkül'ün altın postu aramak için gitmesi ve amazon savaşçıları gibi efsaneler var. Yine Hz. Yusuf'un, altından heykelinin bu adada saklandığı rivayet edilmekte.

KAMİL PATAN NELER YAPTI NELER
İşte bu adanın daha fazla kişiye duyurulması için her hafta Salı günü Mavi Karadeniz Televizyonu'nda yayınlanan Yolcu Yolunda Gerek Program ekibi kolları sıvadı. Program yapımcısı Kamil Patan, rehber eşliğinde adanın çeşitli bölgelerinde sunumlar gerçekleştirdi. Konuya dikkat çekmek için de, mitolojik çağdaki Kaptan Yason tarafından esir alınmış rolüne girdi. Ortaya çıkan bu manzara görenleri de şaşırttı. 

İZLEYENLER KEYİF ALACAK
4 yıldır ekranlarda gösterilen programın yapımcısı Kamil Patan, kupurhaber.com'a yaptığı açıklamada, "Her hafta salı günü saat 18.00'de Mavi Karadeniz ekranlarında yaptığımız Yolcu Yolunda Gerek programının bu haftaki bölümünde Giresun Adası'nı ele aldık. Amacımız adayı gezmek ve gezdiğimizi de izleyicilemize göstermek. Adada yaşadığı rivayet edilen Kaptan Yason'un dostluğunu kazanıp, onun ağzından tüm hikayeyi izleyicilerle paylaşacağız. Program çok eğlenceli ve görsel olarak da çok başarılı geçti. Umarım izleyenlerimiz de beğenir" diye konuştu. 

ÇAĞIRIN TANITALIM
Davet geldiğinde Karadeniz bölgesinin her yerine gittiklerini söyleyen Kamil Patan, "Karadeniz'in her köşesine gidiyor ve o bölgenin de tanıtılması adına güzel çalışmalar yapıyoruz. Artvin'den Sinop'a, Samsun'dan Rize'ye başarı hikayelerini ekranlara taşıyoruz" dedi.

Yazar:
giresun adası giresun adası mitolojik dönem adanın şaşırtan efsanesi kamil patan program sunucu esir alındı kamil patan kimdir dokap giresun valiliği karadeniz karadenizin turistik yeri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.