Kızılay'da son durum, Halk demokrasi nöbetinde

Ankara'nın Kızılay Meydanı'nda gecenin ilerleyen saatleri olmasına rağmen halk, demokrasi nöbeti tutuyor. Kızılay'da son durum. Bayram havasında bir gece yaşanıyor.

Kızılay'da son durum, Halk demokrasi nöbetinde

Askeri darbe teşebbüsünün ardından meydanları dolduran halk, başkent Ankara'da da hala bayraklarla demokrasi nöbeti tutuyor. Ellerinde Türk bayraklarıyla 7'den 70'e tüm vatandaşlar, sloganlar atıp darbeye karşı tepkisini koyuyor. Kupurhaber.com olarak yakından takip ettiğimiz gelişmelerde, canlı yayınlarla önemli gelişmeleri aktaracağız. www.facebook.com/kupurhaber linkine tıklayıp sayfamızı beğenerek, anlık canlı yayınları da izleyebilirsiniz. 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun İl Temsilciliği, 15 Temmuz gecesi FETÖ örgütünce yapılan darbe teşebbüsüne tepkisi göstermeye devam ediyor. İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu ve beraberindeki gençler, Samsun'daki nöbetin ardından Ankara'ya giderek Kızılay Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine katıldı.

Ankara Kızılay'daki 2 günlük nöbet hakkında açıklama yapan Hakan Durmuşoğlu, "FETÖ örgütünce yapılmaya çalışılan darbe teşebbüsünün ardından bizler de meydanlarda, demokrasi çağrımızı ve nöbetimizi yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Türkiye'nin tarihinde kara bir leke olarak kalacak 15 Temmuz gecesini, gençler olarak unutmayacak ve unutturmayacağız. Başkent Ankara'da TBMM'ye yapılan saldırı ve vatandaşlarımızın üzerine ateş açılması derinden yaraladı. Oradaki demokrasi nöbetlerine katılarak hem Ankara'daki vatandaşlarımıza destek olduk hem de yaşanan olayları yerinde gördük" dedi. 

Bundan sonraki süreçte de teyakkuz halinde olunması gerektiğine dikkati çeken Hakan Durmuşoğlu, "Anladığımıza göre bu ilk dalgaydı. Biz her gece sokaklarda ve meydanlardayız. Milletimizi ve gençlerimizi de sokaklara, meydanlara çağırıyoruz. Meydanlarda ellerinde Türk bayraklarıyla bekleyen küçük, büyük, genç, yaşlı herkes var. Bu Türkiye'nin ortak mücadelesidir. Bugün savunduğumuz ülkemiz varsa, darbe gecesi tankların önüne yatan ve canlarını veren şehitlerimiz sayesindedir. Onların ruhlarına her gece dualar gönderiyoruz. Türkiye'nin geleceği gençler olarak biz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 'Evlere gidebilirsiniz' diyene kadar nöbetimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Yazar: Haberci
ankara kızılay kızılayda son durum kızılay meydanı demokrasi nöbeti darbe girişimi sonrası kızılay
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor