Erdoğan darbeyi kimden öğrendi? Darbede neden istihbarat zaafiyeti var dedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ darbe teşebbüsüyle ilgili istihbarat zaafiyeti olduğunu açıkladı. Erdoğan, darbeyi de eniştesinden öğrendiğini ifade etti. Erdoğan'ın açıklamalarıyla zaafiyette kimlerin olduğu yakında belli olacak. Erdoğan, Gülen'in iadesiyle ilgili de açıklama yaptı. Obama bana, "Sizin tarafınızdayız" dedi.

Erdoğan darbeyi kimden öğrendi? Darbede neden istihbarat zaafiyeti var dedi?

Erdoğan El Cazire televizyonuna darbe teşebbüsüyle ilgili tüm detayları açıkladı. Daha önce de CNN İNT'e çıkan Erdoğan bu kez yine dünyaya El Cezire televizyonu ile ulaştı. Erdoğan, FETÖ darbe teşebbüsüyle ilgili istihbarat zaafiyeti olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan darbenin olduğunu eniştesinden öğrendiğini milyonlarca izleyiciyle paylaştı. Bakanlar Kurulu toplantısının arasında yapılan canlı yayın tüm televizyon kanallarından da canlı olarak verildi. 

Erdoğan'ın 'istihbarat zaafiyeti var' sözlerinin ardından araştırmanın derinleştirileceği anlaşılıyor. Öyle ki, darbe teşebbüsünün ardından binlerce kamu kurum ve kuruluş temsilcisi açığa alınmış pek çoğu da tutuklanmıştı. İstihbarat zaafiyetiyle ilgili ilerleyen günlerde ne yapılacağı merak ediliyor. Öte yandan Erdoğan'ın eniştesinin kim olduğu ve darbeyle ilgili neler söyleyeceği ise ilerleyen günlerde belli olacak.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ
Erdoğan, "TÜrk hava sahası ihlal edildi ve defalarca uyarıda bulunulmuş ve buna rağmen devam etmiştir. Elbette sorular soruluyor. Bu insanların bununla bir bağlantısı var mı bilemiyoruz ama Pensilvanya ile bu pilotların bağlantısı olabilir. Yargı bunu ortaya çıkaracaktır. Hali hazırda bizim elimizde rus uçağıyla ilgili gözaltına alındı bilgisi şuan için yok. Darbe girişimi ile ilgili bir çok gözaltı var. Kendi halkında TBMM'ye karşı bombardıman yaptı bu insanlar ve benzer bir şekilde Külliye'yi de bombaladılar. Başbakanlık ofisine de saldırdılar. Bu insanlardan her şey beklenir. Tanklar kendi halkının üzerinden geçmesi emri verdiler. Bunlardan her şey beklenir. Helikopter çalıp, yunanistan'a kaçtı bu insanlar. Onların din anlayışı da farklı. Pensilvanya'daki terörist başı bu insanlar şunu düşünüyorlar, kendilerinde bile üstün tutuyorlar. Bu dinden sapmak anlamına bile gelir. Her şeyin üzerinde Allah vardır, şah damarından daha yakın olduklarını düşünüyorlar" açıklamaları yaptı. 

Yazar: Haberci
erdoğan darbeyi kimden öğrendi erdoğanın eniştesi erdoğan el cezire açıklamaları darbede istihbarat zaafiyeti
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor