Artvin derelerine teknik inceleme

Artvin'de meydana gelen sel felaketinin ardından İTÜ'den teknik heyet afet bölgesine gitti. Olay yerinden görüntüler alan heyet, detaylı bir rapor hazırlayacak.

Artvin derelerine teknik inceleme

Geçtiğimiz günlerde Artvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka İlçesi'nde meydana gelen sel felaketinin yaraları sarılmaya devam ederken, il merkezinde taşkın riski olan dereler yetkilileri harekete geçirdi. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden yetkili heyet çağırarak, rapor hazırlamasını istedi. 

İstanbul Teknik Üniversitesi Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü Teknik Heyeti, Artvin'deki Katravan, Fabrika, Halitpaşa ve İskebe Deresi'nde inceleme yaptı. Teknik heyet gerekli bilgileri ve görselleri alarak bir çalışma yapacağını ve bunu rapor olarak Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye en kısa zamanda ileteceklerini söylediler. 

Başkan Kocatepe, Hopa’da meydana gelen afet konusunda derin üzüntü duyduğunu belirterek, İl merkezin de derelerin olduğunu taşkın riski taşıdığını bunun önceden önlemini almak için çalıştıklarını belirterek teknik heyetten inceleme yapmasını istediklerini söyledi. 

Yazar:
artvin sel itü teknik rapor arvin Katravan Fabrika Halitpaşa ve İskebe Deresi dereler inceleme altında
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.