Betboo yeni giriş

Yenikapı'da son durum. Devlet millet muhalefet bir arada. Türkiye'de ilk miting. Yenikapı'ya nasıl gidilir?

Türkiye ilk kez AK Parti, MHP ve CHP Demokrasi ve Şehitler Mitingi için bir araya geliyor. Milyonlarca insan Yenikapı'ya akın ediyor. Meydanda ölenlerin isimleri, "Vatan size minnettar" sözleriyle yazılı duvarda sergileniyor. Namaz vakitlerinde meydanda seccadeler serilip, namaz kılınıyor. İşte Yenikapı mitingi detayları

Yenikapı'da son durum. Devlet millet muhalefet bir arada. Türkiye'de ilk miting. Yenikapı'ya nasıl gidilir?

İstanbul Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne vatandaşlar gelmeye başladı. Miting için arkada basın mensupları için büyük bir balkon yapıldı. 238 şehidin isminin yazıldığı büyük bir sahne yapıldı. 5 dev ekranın kurulduğu miting alanında 1000000 kw ses sistemi de yerleştirildi. 

Mitinge saatler olmasına rağmen alana gelen vatandaşlar, kürsüye yakın bölgelerde yer kapabilmek için alandaki yerlerini aldılar. Yenikapı'da metro istasyonunun duvarlarına darbe şehitlerinin fotoğrafları asıldı. Yenikapı'daki miting alanında ise 'Türk bayrağı dışında bayrak açmayın, kurallara aykırı döviz ve flama taşımayın' anonsu yapılıyor. Yeni kapı mitingi saat kaçta?: Saat 17.15’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde Kur’an okunacak ve dualar edilecek. Ardından sırasıyla, 15 Temmuz Gazileri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birer konuşma yapacak. Yenikapı'ya katılacak ünlüler ise yavaş yavaş meydanlara gelmeye başladı.

Yenikapı mitingine nasıl gidilir?
 

Yenikapı'daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi için ulaşım İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz sağlanacak.

OTOBÜSLE ULAŞIM

Mitinge Anadolu ve Avrupa yakasından otobüslerle ulaşılabilecek. Farklı noktalardan miting alanına ring seferleri yapılacak. 

Engelli vatandaşlar için 50 adet otobüs tahsis edilirken, engelli araçları için araç sayısı kadar engelli tabelası hazırlandı. 

Kazlıçeşme, otobüsler için park alanı olacak. Otobüslerle gelen katılımcılar Kazlıçeşme’den Yenikapı miting alanına yürüyerek gidecek. Yaşlı ve çocuklar için ise Kazlıçeşme-Yenikapı arasında 20 adet otobüs ring seferleri yapacak.

DENİZDEN ULAŞIM

Deniz yoluyla miting alanına ulaşım kiralanan 200 adet vapur, tekne gibi deniz taşıtı ile olacak. Ayrıca kiralanan 50 adet deniz aracı da ring seferleri yapacak. Deniz yoluyla 12 noktadan ulaşım sağlanacak. Bakırköy, Silivri, Yenikapı, Sirkeci, Eyüp, Sütlüce, Haliç Kongre Merkezi, Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Pendik ve Adalar iskelelerinden deniz araçları hareket edecek. 

METROBÜS, MARMARAY, METRO

Metrobüs, Marmaray ve metro hatları da saat 24.00'e kadar ücretsiz olarak kullanılabilecek. Alana gitmek isteyen katılımcılar için aktarma noktaları, ana istasyonlar ve miting alanına yakın metro duraklarından ring seferleri de yapılacak. 

 

Yenikapı'da namaz vakti bir görünüm.

Yazar: Haberci
yeni kapı mitingi kaçta kılıçdaroğlu yeni kapı yenikapı mitingi yenikapıya katılacak ünlüler yenikapı mitingi saati yenikapı mitingine nasıl gidilir
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş