Snapchat ve Instagram rakip oldu. Geleceğin uygulaması silinebilir paylaşımlar mı?

Her geçen gün farklı uygulamaların yer aldığı mobil teknolojide, Snapchat'in saatler sonra sildiği filtreli fotoğraf ve video paylaşma konusuna Facebook'un satın aldığı Instagram da katıldı. Geleceğin uygulamaları 'Silinebilir paylaşımlar'dan mı geçecek?

Snapchat ve Instagram rakip oldu. Geleceğin uygulaması silinebilir paylaşımlar mı?

Msn, ISQ gibi pek çok uygulamaların tarih olduğu günümüzde hızla değişen mesajlaşma teknolojilerinde yeni bir sürece giriliyor. Kullanıcıların birbirlerine belirlenen süre içinde silinen mesajlar atmalarına olanak sağlayan Snapchat isimli uygulamanın açtığı yol, Instagram'ın da olaya el atmasıyla farklı bir boyuta ulaştı. Artık arkanızda iz bırakmayacaksınız.

SNAPCHAT HAKKINDA
Peki “Snapchat neden bu kadar popüler oldu?” Bunun sebebi fotoğraf ya da videonun gönderdiğiniz kişide kayıt altına alınmaması olabilir. Çünkü Snapchat ile gönderilen kısa videolar, en geç 24 saat içerisinde siliniyor. Arkadaşınız da bu görüntünün en fazla ekran görüntüsünü alabiliyor. Bu gençlerin sevdiği ve tercih ettiği bir yol görünüyor. Öyle ki kısa sürede Shapchat'ı kullananların sayısı milyonu aştı. İnsanlar diğer sosyal uygulamalar yerine Snapchat’i arkalarında iz bırakmamak için tercih ediyor. 

SNAPCHAT FARKI
Snapchat diğer sosyal medya uygulamalarının aksine beğen, takip et, paylaş gibi standartları aşarak kullanıcılarına farklı bir konsept sunuyor. Yine birbirinden farklı efektler ile süslenen uygulama özellikle genç nesilin dikkati çekti ve kısa sürede uygulamaya adapte oldu. Ünlülerin de bu uygulamaya yönelmesi, milyonlarca kişinin bu uygulamayı tercih etmesine neden oldu. 

Bir süre sonra silinen paylaşım uygulaması Snapchat'in bu şekilde büyümesi Facebook'un satın aldığı Instagram'a da taşındı. Daha önce Snapchat'i almak için 3 milyar dolar teklif ettiği bilinen Facebook, Instagram'a da 24 saat içinde silinecek paylaşımların olduğu bir bölümü ekledi. Geçici paylaşım alanları, Instagram kullanıcıları tarafından da severek kullanılıyor. 

Her geçen gün farklı uygulamaların ortaya çıktığı teknoloji dünyasında, sosyal medya için geleceğin silinebilir paylaşımlı uygulamalarda olduğu söylenebilir. 

Medyateji'nin Bitter Dergi için hazırladığı makaleden alıntı yapılmıştır.

Yazar: Haberci
snapchat instagram instagram ve snapchat snapchat hakkında snapchat farkı bitter dergi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor