Betboo yeni giriş

Artvin'in efsane Başkanı Emin Özgün'e vefa

Artvin'de belediye, eski Belediye Başkanı Emin Özgün, Şehit Dursun Acar ve Atatürk Caddesi ile Milli İrade Meydanı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Artvin'in efsane Başkanı Emin Özgün'e vefa

Artvin Belediyesi Meclisi kararı doğrultusunda yeni isim verilen Dr. Emin Özgün caddesi, Şehit Dursun Acar caddesi, Atatürk Caddesi ve Milli İrade Meydanı’nın isim verme ve açılış töreni yapıldı. Halitpaşa meydanında düzenlenen açılış törenine Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Zafer İnce,  Eski Belediye Başkanı merhum Dr. Emin Özgün’ün eşi Hamide, Oğlu Tolga, Kızı Beste, Şehit Dursun Acar’ın ağabeyi Necati Acar, Siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda Artvin halkı katıldı. 

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 15 yıl Belediye Başkanlığı yapan Dr. Emin Özgün’ü Artvin’in unutmayacağını vurgulayarak adını kendi evinin de olduğu caddeye verdiklerini söyledi. Kocatepe “ Emin Özgün ağabeyimizin vedasına Artvin olarak 15 Yıl belki dostlarını ailesini ihmal ederek 15 yılını verdiği bu şehir Emin ağabeyi sini unutmadı unutmayacak. Biz onun yaptığının üzerine bir tuğla bir taş koyabilirsek buda bizim bahtiyarlığımızdır. İstedik ki bu vedayı vefa ile anıtlaştıralım. Biz Belediye olarak Artvin’imizin Emin ağabeyisine vefamızı onun da evinin bulunduğu caddeye ismini vermekle ölümsüzleştirelim istedik. Biz bize nasıl davranılmasını istiyorsak öyle davranıyoruz. Bugün Emin ağabeyimizin ismini bu caddeye verirken belki onun yaptığı hizmetler karşılık değil ama buradan her geçen insan 20 – 30 sene sonra Emin Özgün adını hatırlayacak belki bir Fatiha okuyacak” dedi. 

Başkan Kocatepe, 3 tane cadde ismi ve bir alan ismi verdiklerini hatırlatarak Valilik Meydanı diye bilenen alanın 15 Temmuz Darbe girişiminin bastırılmasında alanların önemli rol oynadığını ve Artvin’de de 29 gün boyunca nöbet tutulan yer olduğu için oranın adının Milli İrade Meydanı olarak değiştirdiklerini söyledi. 

15 Temmuz Darbe girişiminde şehit olan Ankara Gölbaşında görev yapan Yusufeli ilçemiz nüfusuna kayıtlı olan ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin yakın arkadaşı dostu Özel Harekât Polisimiz Demokrasi Şehidi Dursun Acar’ın da Artvin’in unutmaması için Halkevi Caddesi olarak bilinen caddeye Şehit Dursun Acar ismini verdikleri söyledi. 

Bu şehirde Atatürk isminin verildiği caddenin olmadığını belirten Başkan Kocatepe, Otopark araksında şehir Pazar’ı yapacaklarını söyleyerek “Atatürk Caddesin de pazarımız olsun istedik” dedi. 

Artvin Belediye Meclisinin 3 Ağustos günü yaptığı aylık olan toplantısında üyelerin oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda Halitpaşa Caddesi adının Dr. Emin Özgün, Halkevi Caddesi adını Şehit Dursun Acar,  Otopark arkasından yukarı çıkan eski Adliye binasına kadar uzanan caddenin adını Atatürk Caddesi ve Valilik meydanının adını da Milli İrade Meydanı olarak Belediye kanunları çerçevesinde değiştirildi.

Yazar: Haberci
artvin cadde isimleri emin özgün caddesi mehmet kocatepe
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş