Betboo yeni giriş

Türkiye güzeli Ecem, eleştirilere bakın ne dedi?

Almanya'daki Top Model of the World'de Türkiye Güzeli seçilen Ecem, sosyal medyada gündem olmuştu. Kendisiyle dalga geçenler hakkında konuşan Ecem, ilk açıklamasını yaptı.

Türkiye güzeli Ecem, eleştirilere bakın ne dedi?

Almanya'nın Bremen kentinde düzenlenen Top Model of the World'de Türkiye'yi temsil etmesiyle sosyal medyanın gündemine oturan 25 yaşındaki Ecem Uzgör ağır eleştirilerin ardından açıklama yaptı. Şaşkın ve üzgün olduğunu belirten Uzgör; 'Sorun benim Türkiye Güzeli olarak ülkemi temsil ettiğimi düşünmelerinden kaynaklandı. Bu bir güzellik değil, modellik yarışması' diyerek tepkisini dile getirdi.

Top Model of the World yarışmasında herhangi bir dereceye giremedi ancak son günlerin en çok konuşulan isimlerinden Ecem Uzgör. Ülkemizi 'Türkiye Güzeli' unvanıyla temsil ettiğinin düşünülmesi bu anlamda sosyal medyada tartışma başlattı. Genç kız için çok ağır yorumlar yapan da vardı, dalga geçen de...İşin aslı ise çok farklıydı. Bu bir güzellik değil modellik yarışması. Yani Ecem Uzgör ülkemizi 'Türkiye Güzeli' olarak temsil etmedi.

Eleştirilerin ardından ilk kez konuşan Uzgör; 'Yarışma 27 Ağustos'ta yapıldı, şimdi gündeme geldi. Ben de çok şaşkınım. Sorun benim Türkiye Güzeli olarak ülkemi temsil ettiğimi düşünmelerinden kaynaklandı. Bu bir güzellik değil, modellik yarışması. İnsanlar bu farkı bilmediği için bana ağır eleştirilerde bulundular. Benim Türkiye Güzeli olmak gibi bir derdim yok. Beni güzel ya da çirkin bulurlar. Herkesin kendi fikri, saygı duyarım. Ben yapılan Almanya'da yapılan seçmeleri geçerek bu yarışmaya katıldım.

Ben 8 yıldır İngiltere'de yaşamaktayım. Birçok uluslararası platformda ülkemi gururla temsil ettim. Ülkemizde özellikle sosyal medya üzerinde hakkımda yazılan yorumlar ve paylaşımları şaşkınlıkla izlemekteyim. Ben Top Model of The World yarışmasında Türkiye'yi temsil ettim. Kraliçe seçildiğime dair bir beyanda asla bulunmadım. Yarışmadan sonra sosyal medya sayfamdan Top model of the World Miss Turkey yani dünyanın en iyi modelleri yarışması Türkiye temsilcisi anlamında bir paylaşımda bulundum. Ülkemizde bu paylaşımım yanlış algılandı ve Miss Turkey kraliçesi seçildiğime dair paylaşımlar yer almaya başladı. Ben sadece ülkemi temsil ettim bunu tüm samimiyetimle belirtmek istiyorum. Şahsım adına yapılan olumsuz eleştirilere saygı duyuyorum herkesin kendi görüşüdür. Olumlu tepkiler için teşekkür ederim. Tom model yarışmaları sadece güzellik yarışması ( fiziki anlamda güzellik ) anlamına gelmez. Yarışmacılar yetenekleri, eğitimleri ve hayata bakış açılarına kadar birçok kategoride değerlendirilir. İnsanların, sosyal medya üzerinde yayılan her bilgiye gerçek gözüyle bakarak acımasız eleştiriler yapmadan önce daha duyarlı olmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben ülkemi Uluslararası platformda gururla temsil etmeye devam edeceğim.'

ECEM UZGÖR BOYU

Doğum Tarihi : 1991
Doğum Yeri :
Burcu :
Boyu : 177 cm
Kilo : 53 kg
 

Yazar: Haberci
ecem uzgör ecem uzgör sosyal medya ecem uzgör boyu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş