Der Spiegel'den Türkiye kapağı açıklaması!

Türkiye hakkında yaptığı eleştirel haberlerle tanınan Almanya menşeili Der Spiegel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ve arkasında füzeye benzettiği minarelerle ilgili açıklama. Dergi bakın kendisini nasıl savundu.

Der Spiegel'den Türkiye kapağı açıklaması!

Geçtiğimiz salı özel bir sayı çıkararak, 15 Temmuz'da Türkiye'de yaşanan darbe girişimine atıfta bulunan Alman Der Spiegel, Cumhurbaşkanı Erdoğan, arka planda da minareleri füze biçiminde resmedilen bir camiyi kapağa taşımıştı. Tartışmalara yol açan kapak ile ilgili dergi yönetiminden açıklama geldi. 

"EIN LAND VERLIERT DIE FREIHEIT" altında da "BRENNPUNKT TÜRKEİ" yazan dergi, başlık olarak "Yangın Yeri Türkiye" ifadesini kullanan dergi, daha küçük harflerle üst başlık olarak da "Bir Ülke Özgürlüğünü Yitiriyor" ifadelerine yer vermişti. Gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Genel Yayın Yönetmeni Klaus Brinkbäumer, "Türkiye hakkındaki haberlerimiz itinayla hazırlanmaktadır ve doğrudur" iddiasında bulundu. Brinkbäumer, "Türkiye ne kadar gazeteciyi hapse attı? Türk hükümetinin basın özgürlüğü anlayışını kesinlikle benimsemiyoruz" şeklinde küstah sözler sarf etti.

Yazar: Haberci
der spiegel almanya dergi der spiegel kapak türkiye düşmanı kapak
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.