1 şehide karşılık 20 terörist öldürdü

Türk askeri, Hakkari'de terör örgütünün şehit ettiği mehmetçiğin kanını yerde koymadı. Şehidimize karşılık 20 terörist öldürüldü, operasyon sürüyor.

1 şehide karşılık 20 terörist öldürdü

Hakkari’de bir askerin şehit olduğu saldırının ardından operasyon başlatan Türk askeri, 20 teröristi öldürdü. Terör örgütünün mevzileri de yerle bir edildi. 

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, 02 Eylül 2015 tarihinde saat 07.05'de Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Tekeli yolunda yol araması yapan unsurları himaye etmek maksadıyla operasyon icra eden birliklere, Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulduğu ifade edildi.

Açıklama şöyle, "Birliklerimiz derhal saldırıya karşılık vermiş, ancak çıkan çatışmada Kahraman bir silah arkadaşımız şehit olmuş, Kahraman iki silah arkadaşımız ise hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralılar, derhal helikopter ile hastaneye tahliye edilmişlerdir. Bölgeye iki adet F-16 uçağı sevk edilmiş olup, Bölücü Terör Örgütüne ait Doçka mevziileri imha edilmiştir. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler ile operasyonlara devam edilmektedir" 

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden Kahraman şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz" denildi.

İki gruptan oluşan 20 teröristin bombardıman sonrasında etkisiz hale getirildiği belirtiliyor. 

Yazar: Haberci
şehit türk askeri şehide karşılık terörist öldürüldü hakkari şemdinli terör olayları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.