Suriyeli hamile yolcu uçakta doğum yaptı

"Havada panik" başlıklarını okumaya alışkınız fakat böylesi ilk kez oldu. Suriye uyruklu hamile bayan İstanbul-Stockholm seferinde doğum yaptı. Hamile kadın bakın nasıl doğum yaptı.

Suriyeli hamile yolcu uçakta doğum yaptı

İstanbul'dan İsveç'in başkenti Stockholm'e giden özel bir havayolu şirketine ait uçakta Suriye uyruklu hamile yolcu bulunuyordu. Uçağın inişina dakikalar kala hamile bayanın sancıları arttı. İnecek havalimanı bulamayan uçakta çare mürettabatta arandı. 

İsveç Ulaşım Güvenlik Dairesi (Swedavia) tarafından yapılan açıklamaya göre, hamile kadın, uçak Ukrayna hava sahasındayken doğum sancılarının başlaması üzerine arka bölüme alınarak mürettebat ve bir Türk hemşire yolcunun yardımıyla bebeğini dünyaya getirdi. Açıklamada, terminalde bekletilen ambulansla hastaneye kaldırılan anne ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.Hamile kadına doğum esnasında tercümanlık yapan yolculardan  Nisrin Sabuncu, İsveç basınına yaptığı açıklamada, ''Kadının doğum sancısı  başladığında mürettebat ve herkes çok korktu. Uçağın acil olarak Ukranya'ya inmesi gündeme geldi. Kadın 3 çocuğu ile ilk defa İsveç'e geliyor ve kimsesi yoktu. Sadece Arapça bildiği için ben tercümanlık yaptım. İsveç saati gece 00.25'de ben ve hemşire eğitimi almış bir Türk kadınla doğumu gerçekleştirdik. Sağlıklı bir doğum oldu ve havada dünyaya gelen bebeği yolcular alkışlarla karşıladı. İndiğimizde polislerle birlikte bir sağlık ekibi bekliyordu ve bebeğin göbek kordonunu kestiler." dedi.

HAVAYOLU ŞİRKETİ DAVA AÇMIŞTI
Daha önce de Tayvan-Los Angeles seferini yapan uçakta doğum yapan kadın hakkında, yolaçtığı masraflar nedeniyle havayolu şirketi tarafından dava açılmıştı. 

Yazar: Haberci
uçakta doğum uçakta doğum yapan suriyeli hamile yolcu doğurdu uçakta doğum yapan kadın
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.