Erdoğan'dan Gazzeli çocuklara bisiklet hediyesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bomba ve silahların arasında eğitim görmeye çalışan Gazzeli çocuklara bisiklet hediye etti. Erdoğan'ın hediyesi AFAD aracılığıyla çocuklara ulaştırıldı.

Erdoğan'dan Gazzeli çocuklara bisiklet hediyesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazzeli çocuklara hediyesi olan bin bisiklet, Gazze'deki Sosyal İşler Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) yürüttüğü çalışma kapsamında dağıtılmaya başlandı.

AFAD Müdahale Dairesi Sivil Toplum Kuruluşları Grup Başkanı Fahrettin Göker, bisikletlerin Gazze’deki kimsesizler okulunda eğitim gören çocuklara hediye edildiğini ifade ederek, “Bisikletini alan çocukların gözlerindeki sevinci herkesin görmesini isterdik” dedi. “İslam dünyasının lideri Recep Tayyip Erdoğan Gazze halkı sizi bekliyor” yazılı afişle karşılandıklarını dile getiren Göker, Gazze halkının talebinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletileceğini söyledi.

Gazze'deki Sosyal İşler Bakan Vekili Yusuf İbrahim de ilk olarak 100 bisikletin dağıtıldığını, diğer bisikletlerin Gazze Şeridi'nin sınır bölgelerindeki çocuklara ulaştırılacağını belirterek, Gazzeli çocukların, bisikletleri ulaşım aracı olarak kullanmakta olduğunu kaydetti.

Yazar: Haberci
gazzeli çocuklar erdoğan bisiklet cumhurbaşkanı erdoğan gazze
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.