iOS 10 güncellemesi ile Siri Whatsapp'a entegre oldu

Milyonlarca kullanıcısı olan iPhone ve Whatsapp iOS 10 güncellemesi ile adeta bir birine entegre oldu. Yapay zeka barındıran Siri, konuşarak yazma özelliğini artık Whatsapp ile de kullandıracak. İşte o özelliğin detayları.

iOS 10 güncellemesi ile Siri Whatsapp'a entegre oldu

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, iOS 10 güncellemesiyle entegre oldu. iPhone'nin yapay zekalı yazılımı Siri ile artık Whatsapp mesajı yazabilecek ve görüşme yapabileceksiniz.

Apple’ın iOS 10 güncellemesi ile bazı uygulamalarda önemli eksiklikler giderildi. Bunlardan bir tanesi Whatsapp’a gelen siri özelliği. Apple’ın iOS 10 güncellemesi sayesinde, iPhone telefonların konuşan yardımcısı Siri üzerinden WhatsApp mesajları da yazmak mümkünleşti.

WhatsApp’ın son güncellemesi dün yayınlanmış oldu. 88.4 MB boyutundaki 2.16.10 seri numaralı güncelleme, WhatsApp’ı iOS 10’un özelliklerinden daha iyi yararlandırmayı hedeflemekte. iOS10 ile iPhone’lara gelen en önemli özelliklerden biri, Siri’nin farklı aplikasyonlarla beraberinde ise çalışabilir hale gelmesiydi. WhatsApp da bu özelliği hemen kullandı ve son güncellemesinde Siri ile entegrasyon sağlamış oldu. Bununla beraberinde ise, Siri’ye verilen sesli komutlarla WhatsApp mesajı yazılabiliyor veya WhatsApp görüşmesi başlatılabiliyor.

Medyateji

Yazar: Haberci
ios 10 güncellemesi whatsapp whatsapp siri güncellemesi siri yeni özellik teknoloji
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor