Futbol oyunundan haber. PES 2017 videosu yayımlandı

Futbol oyunu deyince akla gelen 'PES'ten yeni versiyonun izleri. PES 2017'nin demo videosu yayınlandı. Sanal gerçeklik konusuna oldukça önem veren PES yapımcıları, oyuna önemli bazı değişiklikler de yapmış. İşte o haber.

Futbol oyunundan haber. PES 2017 videosu yayımlandı

İlk kez 2001 yılında ortaya çıkan PES, kısa sürede milyonların beğenisini kazanmış ve dünyaca ünlü futbol oyunu hayine gelmişti. Kısa adı PES olan, Pro Evolotion Soccer oyunu, her yıl olduğu gibi bu yıl da yepyeni özellikleriyle oyun tutkunlarının beğenisine sunuldu. PES 2017 ismiyle piyasaya çıkan yeni oyunda, sanal gerçeklik konusunda oldukça iddialı geliyor.

Konami şirketi, serinin 2012 yılında piyasaya sürülen versiyonu PES 2013 sonrası çok sayıda eleştiri almış, hatta PES 2014'ün o çok konuşulan başarısızlığından dolayı bir çok kez özür dilemişti. Oyun motorundaki eksiklikler ve grafik bazlı bazı geliştirmeler için kolları sıvayan Japon geliştiriciler, 2017 yılında önde gelen 9 oyun sitesinden geçer puan almayı başardı.

PES 2017 puanları

*God is a Geek: 10
*PSU: 9.5
*GameBlog France: 8
*Multiplayer.it: 8.5
*Metro UK: 9
*GamesRadar: 4.5/5
*Windows Central: 4/5
*Gaming Respawn: 85/100
*FourFourTwo: 8

Geçtiğimiz yıl oyun konusunda uzmanlaşmış internet sitelerinin PES 2016 için verdiği puanlar ise şöyleydi:

*God is a Geek: 10
*GamesRadar+: 9
*GameSpot: 9
*Meristation: 8.5
*IGN İspanya: 8.5
*Multiplayer.it: 8.2
*Gameblog.fr: 8.0

Her iki oyunun aldığı inceleme puanları her ne kadar ortalamanın üzerinde olsa da, geçtiğimiz yıla göre biraz da olsa artış aldığı söylenebilir. 

Her geliştiricide olduğu gibi oyununa güvendiğini belirten Konami, yapay zeka konusundaki iddiasında son derece kararlı gözüküyor. Zira oyun, mantığınızı kavrayıp çözdükten sonra futbol mantalitenize göre bir kurgu sergileyebilmekte. Bunun içerisine olağanüstü kalitedeki grafikler de eklendiğinde ortaya iddialı olmaması için hiçbir neden bulunmayan bir oyun çıkabiliyor. Henüz yeni piyasaya çıkmış bir oyun için bu kadar övgü fazla olabilir. Fakat Konami'nin yayınladığı aşağıdaki video (çok yeterli olmasa da) size geçmiş oyunlara kıyasla biraz fikir verebilir. Son olarak, umarız PES 2013'deki o sinerjiyi bu oyunda da hissedebiliriz.

Kaynak: Haber Pes

İŞTE YENİ PES 2017 DEMO VİDEOSU;

 

Yazar: Haberci
pes 2017 pes 2017 puanları pes 2017 videosu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor