Instagram'da taslak paylaşım dönemi. Taslak kaydetme nasıl oluyor?

Facebook'un satın aldığı Instagram, yeni bir özelliğini kullanıcılarıyla paylaştı. Artık, bir gönderiyi taslak olarak kaydedebilecek ve daha sonra yayınlayabileceksiniz.

Instagram'da taslak paylaşım dönemi. Taslak kaydetme nasıl oluyor?

Popüler sosyal medya uygulamalarından olan ve sadeliğiyle özellikle bayanların ilgisini çeken Instagram, Medyateji gibi sosyal medya danışmanlığı yapan şirketlerin işlevini kolaylaştıracak bir gelişmeyi test ettiğini duyurdu. Instagram da artık, gönderileri taslak olarak kaydedebileceksiniz. İşte o gelişme.

Instagram'da paylaşmaya hazırladığınız bir fotoğrafı kaydedip, geri dönmeniz bugüne kadar mümkün değildi. Bu yüzden geri dönüp yazdıklarınızı, uyguladığınız efektleri kaybediyor, ya da fotoğrafı hemen paylaşmak zorunda kalıyordunuz. Ancak Instagram'ın herkese açmaya başladığı "taslak olarak kaydet" işlevi sayesinde artık paylaşımlarınızı taslak olarak kaydedebileceksiniz. Android ve iOS kullanıcılarına herhangi bir güncellemeye gerek duyulmadan dağıtılan özelliğin, test süreci Ağustos'ta başladı. 

Konuyla ilgili Instagram destek bölümünde, "Bir gönderiyi Instagram'da nasıl taslak olarak kaydederim?" sorusuna, "Oluşturmaya başladığınız bir gönderiyi taslak olarak kaydedip daha sonra paylaşabilirsiniz: Ekranın alt tarafındaki  simgesine dokunduktan sonra bir fotoğraf veya video çekin ya da yükleyin Efektler, filtreler, bir açıklama veya konumunuzu ekleyin Filtreleme ve düzenleme adımına dönün ve sol üstteki geri okuna dokunun. Ekranın alt tarafında Taslağı Kaydet'i seçin. Not: Gönderiyi düzenlemeden, insanları etiketlemeden ya da açıklama veya konum eklemeden gönderiyi taslak olarak kaydedemezsiniz. Taslak olarak kaydettiğiniz gönderileri görmek için  simgesine ve ardından Kütüphane'ye dokunun. Gönderiler ekranın alt tarafındaki Taslaklar'ın altında görünür" ifadeleriyle cevap verildi.

Yazar: Haberci
instagram instagram taslak kaydetme medyateji instagram yeni özellikleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.