Snapchat, Snap oldu, ilk ürünü ile takipçilerini şaşırttı

15 saniyelik videolarla kullanıcılarına farklı bir deneyim sergileyen Snapchat'te bir günde 2 farklı haber geldi. Snap ismiyle yayına devam edecek olan Snapchat, gözlük yeniliği ile dikkatleri üzerine çekti.

Snapchat, Snap oldu, ilk ürünü ile takipçilerini şaşırttı

Son günlerde büyük bir çıkış yakalayan Snapchat, isminde radikal bir değişikliğe gidiyor. Milyonlarca kullanıcısı olan Snapchat, Snap adıyla kullanıma giriyor. Bu arada şirket, ilk ürününü de görücüye çıkardı. 

Snapchat Inc. bundan sonra Snap Inc olarak ticari ve sosyal faaliyetlerini sürdürme kararı aldığını açıkladı. Snap, ilk ürünü ile de kullanıcılarına büyük bir sürpriz yaptı. 30 saniyelik video kaydedebilen güneş gözlüğü sunmaya hazılandığını duyuran Snap, 115 derecelik lense sahip olacak ve Amerika’daki fiyatı 129,99 dolar olacak. 

Uzmanların görüşü, Spectacles adındaki bu ürünün geliştirilmesindeki en büyük hedefin Facebook ile yarışmak olduğu yönünde. Facebook, 2014 yılında 2 milyar dolarla, sanal gerçeklik çalışmalarına yüklü miktarda yatırım yapmıştı ve Oculus VR’ı satın almıştı. Böylesine büyük bir adıma, aynı çapta olmasa da, küçük bir yatırımla cevap Snapchat’ten, yeni adıyla Snap’ten, Spectacles’la gelmiş oldu. Snap CEO’su Evan Spiegel, video çekerken telefonun gerçeklikle aramıza bir duvar gibi girdiğiniz, ancak Spectacles’ın bu duvarı kaldırdığını söylüyor. Yatırım daha küçük olsa da, etkisinin daha büyük olacağı bir gerçek. Spectacles, gerçekten de gerçek dünyayla kopmanızı engelliyor, dünyayı nasıl görüyorsanız, insanlara aynı şekilde sunmanızı sağlıyor. Yani sosyal medyada paylaşım yapmayı ayrı bir noktaya taşıyor. Bu noktada Facebook’un sanal gerçeklik yatırımlarına ciddi bir darbe inmiş olabilir.

Yazar: Haberci
snapchat snap gözlük Spectacles
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.