Galaxy Note 8'e konuşan kalem geliyor!

Samsung'un amiral gemisi olarak nitelendirilen Galaxy Note 8'de büyük bir sürpriz olacak. Dokunmatik kalem olan S Pen'in yeni özelliği kullanıcılarına farklı bir deneyim sunacak.

Galaxy Note 8'e konuşan kalem geliyor!

Samsung'un telefonların içine gömülü olarak gönderdiği ve takıp çıkarılabilen dokunmatik kalem S Pen'ler teknolojiye ayak uyduruyor. Kullanıcılara telefonlarıyla etkileşime geçmelerinde birçok yeni yol sunan bu akıllı kalemler cihazların ekranında çizim yapmanızı, el yazınızdan yararlanmanızı sağlıyor. Her yeni Galaxy Note modeliyle giderek kendisini geliştiren S Pen'lerin gelecekte sahip olması beklenen bir özellik ise oldukça heyecan verici. 

Buna göre S Pen'ler yakında kullanıcılarla konuşmaya başlayabilir! Patently Mobile'ın, Mart 2016'da dosyalandığını ortaya çıkardığı yeni bir patente göre S Pen'in üst tarafında bir hoparlör yerleştirilmesi bekleniyor. Diğer yandan söz konusu patentte tam olarak açıklanmayan şey ise bu hoparlörün işlevinin ne olacağı. Şimdiden biraz tahmin yürütmek gerekecek olursa; olası kullanımlar arasında kalemle aldığınız notların hemen ardından size sesli olarak okunması ya da onu bir koltuğun altında kaybetmemeniz için gerektiğinde çalabilen bir alarm sesi yer alabilir. 

S PEN NEDİR?
Fikirlerinizi hayata geçirin. Bir kerede bir vuruş. S Pen sıradan bir araç değildir. Öncekine göre daha da kapsamlı gezinme için sabit tuşlara dokunarak kullanın. Air View, sadece üzerinde gezdirerek herhangi bir dosyaya göz atmanızı sağlar. Kırpma hızlı bir şekilde uzman hassasiyeti ile yapılır ve Quick Command aradığınızı kolay bir şekilde bulmanıza yardım eder. Açıkçası onsuz nasıl yaşamış olduğunuza hayret edeceksiniz.

Yazar: Haberci
galaxy note 8 konuşan s pen samsung telefonlar dokunmatik kalem s pen nedir
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.