Yenibosna'da büyük patlama. Yaralılar var. Motorsiklet detayı

İstanbul Yenibosna'da ki polis merkezi yakınında büyük patlama yaşandı. Sesi duyan vatandaşlar korku ve panik yaşadı. 75. Yıl Polis Merkezi yakınındaki patlamayla ilgili geniş güvenlik önlemleri alındı. 1'i ağır 5 kişi yaralı.

Yenibosna'da büyük patlama. Yaralılar var. Motorsiklet detayı

İstanbul Yenibosna'da ki polis merkezi yakınında büyük patlama yaşandı. Kritik kurumların yanında gerçekleşen bu patlama, bomba ihtimalini güçlendiriyor. 2012'de bu bölgede 2 terörist yakalanmıştı. Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bomba imha ekipleri, intikal eder etmek patlamanın gerçekleştiği bölgede inceleme ve tehdit unsurunu araştıracaklar. Bir başka bomba konusunda da araştırma yapılıyor. Zırhlı araç, ambulans ve itfaiye de sevk edildi. 

ARAÇ İÇERİSİNDE Mİ PATLAMA OLDU!
Yenibosna'da 15.50 civarında meydana gelen patlamada, şüphe uyandıran bir gelişme yaşandı. Araç içerisinde bir patlama olduğu bu da canlı bomba ihtimalini güçlendiriyor. Patlamanın etkisiyle çevredeki binalar da büyük zarar gördü. Yine gelen bilgiler arasında motorsiklet ile patlama yapıldığı da konuşuluyor. Motorsiklete yerleştirilen bombanın patlatılabileceği iddia ediliyor.

VALİ ŞAHİN'DEN AÇIKLAMA
İstanbul Valisi Vasip Şahin'den patlamayla ilgili bir açıklama geldi. Twitter üzerinden açıklama yapan Şahin, "Bahçelievler ilçesi Fatih caddesinde bombalı motosikletin patlatılması sonucu,ilk tespitlere göre biri ağır, beş vatandaşımız yaralanmıştır." dedi. 

Bahçelievler ilçesi Fatih caddesinde bombalı motosikletin patlatılması sonucu,ilk tespitlere göre biri ağır, beş vatandaşımız yaralanmıştır.

— Vasip Şahin (@vasipsahin) 6 Ekim 2016

İşte patlamanın olduğu o yer:

Yenibosna, İstanbul Bahçelievler ilçesi sınırları içerinde bir semttir. 1990 sonrası yoğun bir nüfus artışı göstermiş ve plânsız büyümüştür. Batı kısmı sanayi bölgesi iken, doğusu yerleşim bölgesidir. Son dönemde yapılan büyük siteler (Kuyumcukent, Dış Ticaret Kompleksi gibi) ve tekstil sektörünün outlet mağazları ile canlılık başlamıştır. Altınyıldız Blokları ve İhlas Evleri semtteki önemli sitelerdir. Bunların dışında İstanbul'un batısındaki tüm ulaşım hatlarının kesiştiği ana bir noktadır. Eskiden Bakırköy' e bağlı olan semt daha sonra yoğun göçle birlikte yaşadığı nüfus artışı nedeniyle Bahçelievler' e bağlanmıştır. 

Kısaca İstanbul'un en yoğun semtlerinden olan Yenibosna'da ki patlamayla ilgili detaylar geliyor.

 

Yazar: Haberci
yenibosna patlama yenibosna emniyet patlama emniyette patlama istanbul patlama sesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.