Öğrenciler bu şehri çok seviyor çünkü

Üniversite öğrencilerinin çamaşırlarını yıkayabilmesi için özel bir sistem geliştiren belediye bu kez de, ev eşyası alamayanların imdadına yetişti. "Bir Evi de Sen Donat" kampanyası başlatan belediye, öğrencilerin takdirini topluyor.

Öğrenciler bu şehri çok seviyor çünkü

Uşak'ta başlatılan “Bir Evi de Sen Donat” kampanyası üniversite okuyan ve eşya alacak durumu olmayan öğrencilerin yardımına koştu. Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün özellikle üniversite öğrencilerinin eşya sıkıntısı yaşamaması amacıyla başlattığı “Bir Evi de Sen Donat” projesi başarıyla devam ediyor. Projenin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen 800 öğrenciye eşya desteği sağlandı. Sosyal sorumluluk konusunda başarılı bir proje haline gelen çalışmanın daha etkili olması ve daha çok kişiye ulaşması içinse çalışmalar sürüyor. Bu konuda Uşak halkından destek bekleniyor.

800 ÖĞRENCİYE ULAŞILDI
Desteklerin öğrenciler için çok anlamlı olacağına dikkat çeken Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “Bu sayede öğrencilerimizin omuzlarından bir yük almış olacağız” dedi. Uludağ, “İlimize gelen öğrencilerimizin rahat edebilmeleri için projeler üretiyoruz. Öğrencilerimizi kendi evladımız gibi biliyor, onların sorunları üzerinde projeler üretiyoruz. İşte bu çalışmaların neticesinde ‘Bir Evi de Sen Donat” ve öğrenci çamaşırhanesi gibi üniversite öğrencilerine yönelik projeler ortaya çıktı. İkinci el eşyaların toplandığı ‘Bir Evi de Sen Donat’ projesinde bir yıl içinde 800 öğrenciye ulaştık. Biz bu konuda daha çok öğrencimize ulaşmak istiyoruz. bizlere bağışlanan ikinci el eşyaları vatandaşlarımızın evlerinden  alarak ihtiyaç sahiplerine bizzat biz götürüyoruz” dedi. 

DAHA ÇOK DESTEK GEREK
Bu nedenle desteklerin devam etmesini istediklerini aktaran Uludağ, “Hemşehrilerimizin destekleriyle projemizin daha ileriye gideceğine inancımız tamdır. İlimize gelen her öğrencimizi bu şekilde bağrımıza basmalıyız. Hepimizin bir yakını veya çocuğu başka illerde eğitim hayatını sürdürmektedir. Kendi evlatlarımızın da yaşadıkları bu tür sıkıntıları biz kendi şehrimizde hassasiyet göstererek aşabiliriz. Desteklerinden dolayı vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ederiz” diyerek sözlerine son verdi.

Belediye daha önce de, ailesinden uzakta eğitim almak için Uşak'a giden öğrencilerin belki de yaşadığı en büyük problemlerden biri olan çamaşır yıkaması belediyenin bu projesiyle son buldurmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan Hakan Uludağ, "Şehir merkezinde belediyemiz tarafından çamaşır yıkama merkezi kuruldu. Öğrenciler çamaşırla ilgili sıkıntılarını ücret vermeden görecekler. Merkezde ilk aşamada üç adet çamaşır makinesi ve 3 adet kurutma makinesi bulunuyor. Bunun sayısı ileride ihtiyaca göre artırılacak. Öğrencilerimizi kendi evlatlarımız gibi düşünerek proje yapıyoruz. Onların sorunlarını biliyor ve buna göre çalışmalar yapıyoruz" demişti. Hatta bu uygulama dolandırıcıların da dikkatini çekmişti. İşte o haber.

İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar: Haberci
uşak bir evi de sen donat öğrenciye yönelik kampanya
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.