ÖSYM KPSS Ortaöğretim sınavında değişiklik yaptı

Kamu Personeli Seçme Sınavı olan KPSS'nin Ortaöğretim bölümünde değişikliğe gidildi. ÖSYM'den yapılan açıklama, sınava girecekleri yakından ilgilendiriyor. İşte o değişiklik.

ÖSYM KPSS Ortaöğretim sınavında değişiklik yaptı

KPSS Ortaöğretim sınavının saatiyle ilgili Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden (ÖSYM) açıklama geldi. ÖSYM'den yapılan açıklamada, 20 Kasım'da yapılacak olan KPSS Ortaöğretim sınavının saatinin değiştirildiği duyuruldu.

ÖSYM'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak KPSS Ortaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin, 10.00 olarak değiştirilmesine karar verildiği kaydedildi.

Öte yandan sınavda uyulması gereken kurallar da şöyle sıralandı: 
Sınav süresince adayların; konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri, salondaki görevlilere soru sormaları, kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaları, müsvedde kâğıdı kullanmaları veya soru ve cevaplarını başka bir kâğıda yazmaları, soru ve cevapları cevap kâğıdının arkasına yazmaları, birbirlerinden kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri, sınav süresi başlamadan soruları okumaya başlamaları, sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap kâğıdında işaretleme yapmaya devam etmeleri, sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır.

Bu yasaklara uymadığı saptanan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır. Sınav kurallarına uymak adayın temel görevidir. Kurallara aykırı davranışta bulunan adayların sınava devam etmelerine izin verilmeyecektir. Ancak sınav görevlileri diğer adayların dikkatlerini dağıtmamak, zaman kaybetmelerine yol açmamak açısından gerekli görürlerse kural dışı davranışlarda bulunanlara uyarıda bulunmayabilirler. Hangi yol seçilirse seçilsin, bu kişilerin kimlikleri ve kusurları sınav görevlilerince sınav tutanağına veya görevlilerin raporlarına açıkça yazılacak ve sınavları ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından geçersiz sayılacaktır.

Yazar: Haberci
ösym kpss sınav tarihi 2016 kpss sınav tarihi ösym kpss açıklaması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.