Afganistan'da türbeye katliam gibi saldırı

Afganistan'da Kerbela şehitlerini anma için yapılan törene katliam gibi saldırı düzenlendi. Başkent Kabil'deki saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı var.

Afganistan'da türbeye katliam gibi saldırı

Afganistan'ın Başkenti Kabil'de Şii Hazaraların Kerbela şehitlerini anma törenleri için toplandığı Sakhi Türbesi'ne düzenlenen saldırıda biri polis 14 kişinin hayatını kaybettiği, 36 kişinin de yaralandığı öğrenildi. 

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin Afganistan'a müdahalesinin ardından Sovyet güçlerinin 1989'da geri çekilmesinden sonra Afganistan'daki merkezi hükümetlerin zayıflıklarından yararlanarak iktidara gelmiş ve ülkenin büyük bölümünü kontrolü altında tutan Taliban ise saldırıyla bağlantılarının olmadığını açıkladı. 

GEÇEN YIL DAEŞ SALDIRMIŞTI
Kabil'de geçen temmuz ayında  DAEŞ'in gerçekleştirdiği bombalı saldırıda ölü sayısı olmuş ve ülkede bir günlük ulusal yas ilan edilmişti. Kabil'in Deh Mazang bölgesinde, Afganistan'da nüfusun yüzde dokuzunu oluşturan Hazaraların, yaşadıkları mahalleye elektrik hatları çekilmesi talebiyle düzenledikleri gösteri sırasında 23 Temmuz'da büyük bir patlama meydana gelmişti.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yazar: Haberci
kabil saldırı afganistan saldırı kerbela şehitlerini anma
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.