Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan öldü. Cenaze namazı nerede

Türkiye Cumhuriyeti'nin 3 dönem ekonomisini yöneten eski Bakanı Kemal Unakıtan, hayatını kaybetti. Kök hücre tedavisi gören Unakıtan'ın cenaze töreni nerede?

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan öldü. Cenaze namazı nerede

AK Parti hükümetlerinde 3 dönem Maliye Bakanlığı yapan Kemal Unakıtan, 70 yaşında hayatını kaybetti. 2009 yılında ABD'nin Cleveland kentinde by-pass ameliyatı olan Unakıtan, daha sonra da böbrek sorunları yaşamış ve kök hücre tedavisi görmüştü.

KEMAL UNAKITAN KİMDİR?
1946 yılında Edirne'inin Süloğlu ilçesine bağlı Domurcalı köyünde doğan Unakıtan, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun olduktan sonra Maliye Bakanlığı'nda hesap uzmanı olarak görev yaptı.

Bürokraside çeşitli görevlerde bulunan Unakıtan, 2002 yılında milletvekili seçildi. Abdullah Gül başbakanlığındaki 58. hükümette koltuğuna oturduğu Maliye Bakanlığı'nı 59. ve 60. hükümetler döneminde de sürdürdü.
'Özelleştirmenin patronu' olarak bilinen Unakıtan, 1 Mayıs 2009 tarihinde yapılan değişiklikle görevi Mehmet Şimşek'e devretti.

Farklı tavrıyla zaman zaman ilgili zaman zaman da tepki gören Unakıtan, Ahsen Unakıtan ile evliydi ve 3 çocuk babasıydı. 

KEMAL UNAKITAN CENAZE TÖRENİ
Eski Bakan Kemal Unakıtan'ın cenazesi öğlen namazını müteakip, Süleymaniye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Süleymaniye Külliyesi’nde toprağa verilecek.

Yazar: Haberci
kemal unakıtan kemal unakıtan hasta kemal unakıtan öldü mü
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı