ZEKA'dan Uşak'a 740 bin TL'lik destek

Zafer Kalkınma Ajansı, Uşak Belediyesi'nin yenilenebilir enerji projesi için 740 bin TL'lik destek verecek. Projeyle güneş enerjisi panelleri ile elektrik üretimi sağlanacak.

ZEKA'dan Uşak'a 740 bin TL'lik destek

Uşak Belediyesi ve Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) arasında işbirliği projesi imzalandı. Buna göre Uşak Belediyesi’nin Sürdürülebilir Çevre Mali Destek Programı (SÜÇEP) kapsamında Yenilenebilir Enerji Projesi kabul edildi. Toplam maliyeti 1 milyon 240 bin TL olan projenin 740 bin TL’si ise Zafer Kalkına Ajansı (ZEKA) tarafından desteklenecek. Projeyle yenilenebilir enerji kaynaklarının kentte kullanımı adına önemli bir adım atılmış olacak. Ayrıca projeyle güneş tarlalarında güneş enerji santrali kurulacak. Projenin imza töreninde ise Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz ve ZEKA Genel Sekreteri Yusuf Balcı hazır bulundu

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, “Kentimize projelerle kazanımlar sağlıyoruz. Bu sayede belediye bütçesini de akılcı kullanıyoruz” dedi. Korkmaz, “Belediyemiz kurumsal bir yapıda bilimsel altyapısı olan projelere önem vermektedir. Bu nedenle Belediyemiz yazdığı projeler ile ilimizin geleceğine etki edecek işlere imza atmaktadır. Yaptığımız çalışmalar sayesinde kurumumuzun bütçesini de akılcı bir şekilde kullanmaktayız. Görevde olduğumuz zaman zarfında birçok hibe projeyle hemşehrilerimize fayda sağlayacak projelere imza attık. Bunun son örneğini ise ZEKA ile imzaladığımız Yenilenebilir Enerji Projesidir. Büyük bütçeli projemizin maddi kısmının önemli oranını ZEKA destekleyecek” ifadesini kullandı.

Tüm dünyada enerji kaynaklarının giderek yok olduğuna dikkat çeken Korkmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “mevcut enerji kaynakları günden güne yok olmaya başladı. Tüm dünyanın kullandığı enerji kaynaklarının bu hale gelmesi yenilenebilir enerji kaynaklarını bir adım öne çıkardı. Özellikle ülkemiz bu konuda adeta bir cennet niteliğindedir. Dört mevsimi doya doya yaşadığımız ülkemizde güneşi de her daim görmekteyiz. Böylesine önemli ve hiç bitmeyen kaynağımızın enerjiye dönüştürülmesi önem arz etmektedir. Biz Belediye olarak bu konuda ciddi adımlar atacağız. Ayrıca yenilenebilir enerji kaynakları konusunda çalışmalarımız giderek artacak” 

Yazar: Haberci
uşak belediyesi uşak yenilenebilir enerji uşak güneş paneli
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.