Google Home ile evinize teknolojik dokunuşlar

Teknoloji devi Google, Amazon'un Echo'suna rakip bir hareket başlattı. Home adını verdiği ürünle Google, evlerdeki ışıkları bile kapatıp açabilecek. İşte Google Home uygulamasının ayrıntıları.

Google Home ile evinize teknolojik dokunuşlar

İnterneti onun adıyla bilen bir neslin yaşadığı günümüzde, sadece arama motoru değil bir teknoloji devi olan Google, evleri akıllı hale getirecek. Google Home nedir? Amazon Echo'ya rakip Google Home bilinmeyenleri.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, Home adını verdiği yeni ürünü ile evleri akıllı hale getirmeye hazırlanıyor. Sadece bir arama motorundan çok daha fazlası olan Google, yeni projesi ile karşımızda. Amazon Echo ile rekabet içerisine girmesi beklenen Home'un nihayet fiyatı ortaya çıktı.

Sürücüsüz otomobilden sonra çılgın bir projeye ev sahipliği yapan Google, Amazon'un Echo'suna rakip bir uygulama hazırladı. İnternet üzerinden sesli arama yapabilen, yemek tariflerini bize anlatabilen ve hatta evin kontrolünü dahi üstlenebilir özelliklere sahip Echo, yerini Google Home'mi bırakacak. Google Home nedir? sorusunu Medyateji böyle buldu. Google Home'nin bilinmeyenlerinden biri ışıkları dahi kontrol edebilecek olması. 

Peki bunun fiyatı ne kadar olacak? Google Home, Android Police sitesine göre 129 dolardan satışa sunulacak. Amazon Echo'ya göre daha ucuz olacağı tahmin edilen ürün, eğer bu fiyattan satışa sunulur ise Echo'dan tam 50 dolar daha uygun bir fiyata sahip olacak.

Yazar: Haberci
google home google home nedir amazon echo
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı