Kapıkule'de otomobil zulasında 26 kilogram eroin

Gümrük Kaçakcılık ekipleri, şüphe üzerine arama yaptıkları araçta yaptıkları incelemede bagajda zulalanmış 26 kilogram eroin yakaladı. Başarılı operasyonda araç sürücüsüne bakın ne oldu?

Kapıkule'de otomobil zulasında 26 kilogram eroin

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakcılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, başarılı bir operasyonla Macar plakalı bir araçta gizlenmiş 26 kilogram eroin ele geçirdi. 

Kapıkule Yolcu Salonu Gümrük Sahasına 14.10.2016 tarihinde yurt dışına çıkış yapmak üzere gelen, sürücülüğünü Macar uyruklu şahsın yaptığı, yine Macar uyruklu diğer şahsın ise yolcu olarak bulunduğu Macar plakalı otomobil, Kapıkule Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü personelince şüphe ve risk kriterleri çerçevesinde X-ray taramasına sevk edildi.

Tarama sonrası Narkotik Dedektör Köpeği Djcoko eşliğinde yapılan detaylı aramada, aracın bagaj kısmında yer alan döşemenin altına yapılan gizli bölmede yaklaşık 2 Milyon 500 Bin TL değerinde 25 kilo 978 gram eroin ele geçirildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan 2 şahıs soruşturma dosyalarının tamamlanmasının ardından Edirne  Cumhuriyet  Başsavcılığına sevk edildi ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yazar: Haberci
gümrük muhafaza kapıkule gümrük eroin yakalama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.