Youtube Go ile internetsiz video böyle izlenebilecek

Milyonlarca kullanıcısı olan Youtube, 4,5 G ile kotası dolan akıllı telefonlarda video izlemeyi kolaylaştıracak bir uygulamayı duyurdu. Youtube Go adı verilen sistemde, 'Kaydet ve İzle' seçeneği ile internetsiz video izlenebilecek! Nasıl mı işte böyle!

Youtube Go ile internetsiz video böyle izlenebilecek

Milyonlarca kullanıcısı olan ve sektöründe marka haline gelen Youtube'de bir dakikada milyonlarca video izleniyor. Hal böyle olunca özellikle mobil telefon kullanıcıları 4.5G altyapısının da verdiği hizmetle kısacık bir video izlemek için bile kota doldurabiliyor. Hatta 4.5G'yi seçenler ilk başlarda, 'Video izlemeden kotam doldu' diyordu, bunun sebebi videoların hızlı yüklenmesiydi. Örneğin, 5 dakikalık bir videonun ilk 20 sn kapattığınızda bile hızlı indirmeden dolayı videonun tamamı yükleniyor ve kotanız doluyordu. 

İşte Youtube, akıllı telefonların başlıca sorunlarından biri olan internet kotasına devrim gibi bir çözüm getiriyor: Kaydet ve izle. Günümüz mobil internet kotalarını göz önüne aldığımızda oldukça sıkıntılı olan bu durum artık Youtube Go ile sona eriyor. Google, Hindistan'da gerçekleştirdiği ikinci etkinliğinde, veri tasarrufuna önem veren yeni uygulaması YouTube Go'yu duyurdu. Özellikle interneti yavaş olan kişiler için geliştirilen uygulamada, ister daha sonra izlemek için, isterseniz de devamlı izleyen biri olarak kotanızı harcamamak adına videoları kaydetme imkanınız oluyor. Aynı zamanda YouTube Go, videoyu indirmeden önce hangi kalitede ne kadar alan gerektirdiğini, telefonunuzun hangi bölümüne (dahili hafıza veya SD kart) kaydedebileceğinizi de gösterip size sorabiliyor.

YOUTUBE GO NEDİR?
Youtube Go, Youtube'nin internet olduğunda izlemek istediğiniz videoların kaydedilip, daha sonra izlenebileceği uygulamanın adıdır. Youtube Go ile Wifi bağlantısı olduğunda sevdiğiniz videoları kaydedebilecek ve izleyebileceksiniz. Böylelikle mobil internetinizin kotası dolmayacak ve HD kalitesinde videoları rahatlıkla izleyebileceksiniz.

Sosyal Medya Ajansı Medyateji'den alınmıştır.

Yazar: Haberci
Video izlemeden kotam doldu Youtube Go YOUTUBE GO NEDİR internetsiz video izleme
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.