Antalya'da patlama. ATSO otoparkında korkunç olay

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na ait otoparkta büyük bir patlama meydana geldi. Araçlar ciddi hasar görürken, yaralıların olduğu bilgisi var. Resmi açıklama bekleniyor.

Antalya'da patlama. ATSO otoparkında korkunç olay
Haberin videosu için tıklayın!

Son dakika. Antalya'da patlama!!! ATSO binasının Çevreyolu üzerinde bulunan binasının otoparkında patlama meydana geldi. ATSO binasında ve otoparktaki araçlarda hasarlar var. Patlama sabah 08.50de meydana geldi. Yaralılar var. 

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Sabah saat 08.55 civarında ATSO açık otoparkında  henüz sebebi anlaşılamayan bir patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda her bir can kaybı yoktur. Cam kesiğinden 10 kişi yaralanmıştır. Olayın sebebiyle ilgili bulgulara ulaşıldıkça kamuoyuyla paylaşılacaktır" denildi. Patlamanın terör kaynaklı olup olmadığı araştırılıyor. Patlama nedeniyle otoparkta bulunan araçlarda hasar meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle parçalanan cam kırıklarından yaralananlar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, olayla ilgili yaptığı açıklamada, patlamanın nedeninin belirlenmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Terör saldırısı olup olmadığının araştırıldığını dile getiren Tonbul, “LPG de olabilir” diye konuştu.

ATSO BAŞKANINDAN AÇIKLAMA
ATSO Başkanı Davut Çetin ise patlamanın neden kaynaklandığına yönelik şu an için bir şey söylemenin doğru olmayacağını belirtti. Çetin, olayda can kaybı olmadığını, otoparktaki bazı araçlarda hasar oluştuğunu ve bina camlarının bir bölümünün kırıldığını aktardı.

TÜREL: TERÖR SALDIRISI OLMAYABİLİR
Antalya Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Menderes Türel, yaptığı açıklamada, patlamanın kaza sonucu meydana gelmiş olabileceğini söyledi. Türel, "Yaralıların hayati tehlikesi yok. Terör saldırısı olmayabilir" dedi.

 

Yazar: Haberci
antalya patlama atso patlama antalyadaki patlama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.