MGK'dan çıkan kararlar açıklandı

Seçim hükümetinin ilk MGK toplantısı gerçekleşti. Seçim güvenliğinden, teröre pek çok konu hakkında kararlar alındı. İşte o açıklama:

MGK'dan çıkan kararlar açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı sona erdi. 

Toplantı sonra yapılan açıklamada, "1 Kasım 2015 tarihinde icra edilecek genel seçimlerin huzur ve güven ortamı içinde gerçekleşmesi ve halkın iradesinin her türlü baskıdan uzak bir şekilde özgürce sandığa yansıması için alınacak tedbirler" hakkında MGK'ya bilgi sunulduğu belirtildi. 

Irak ve Suriye'de konumlanan DAEŞ ve diğer terör örgütleriyle mücadelenin aynı kararlılıkla yürütüleceği belirtilen açıklamada, "Suriye sınırları içerisinde hayata geçirilecek 'terör örgütlerinden arındırılmış bölge' uygulamasının Suriye halkının hayat hakkının muhafazasında önemli bir rol oynayacağı ifade edilmiştir" denildi.

Bölücü terör örgütünün de ele alındığı toplantıda, "Vatandaşların ve güvenlik güçlerinin hayatlarına kasteden terör eylemlerinin, yurtiçinde ve yurtdışında, demokrasi bilincine sahip, insan hak ve özgürlüklerine saygılı tüm kesimlerce lanetlenmesi memnuniyetle karşılanmış ve terörle mücadele konusunda uluslararası kamuoyu ile yakın işbirliği yapılması gerektiği mütalaa edilmiştir" kararı alındı.

Yine Paralel Devlet Yapılanması'yla yurtiçinde ve yurtdışında, illegal ekonomik boyutu da dahil olmak üzere sürdürülmekte olan mücadelenin kararlılıkla devam ettirileceği belirtilerek, "Demokratik bir hukuk devleti olan ülkemizde, kanun dışı hiçbir yapılanma ve eyleme müsaade edilmeyeceği, bu tür faaliyetler son buluncaya kadar mücadeleye devam edileceği ve bu mücadelenin hukuk çerçevesinde yürütüleceği ifade edilmiştir" denildi.

Yazar: Haberci
mgk cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan seçim hükümeti toplantı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
Türkiye Sevdalısı     0000-00-00 Paralel de paralel.Siz ilk önce güneydoğu da ki paraleli görün bir zahmet ülke elden gidiyor insanlar huzursuz.Tutturmuşsunuz masum insanlara çamur atmayı.Hırsızlık size yapıştı bundan kaçış yok...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı