AÖF sınavına gireceklere kötü haber. 4 yanlış 1 doğruyu götürecek

Yüksek Öğretim Kurumu, AÖF sınav değerlendirmesinde öğrencileri zora sokacak bir karar aldı. Buna göre 2016-2017 eğitim öğretim dönemi itibariyle 4 yanlış 1 doğruyu götürecek. Bu zamana kadar böyle bir uygulama olmamıştı. Açıköğretim sınavında yanlış yapmamaya dikkat edin.

AÖF sınavına gireceklere kötü haber. 4 yanlış 1 doğruyu götürecek

Milyonlarca öğrencisi olan açıköğretim üniversiteleri, özellikle çalışan ve sonradan üniversite okuyan kişilere büyük kolaylık sağlamıştı. Açıköğretim fakültelerine okuyan milyonlarca insan diplomayla üniversiteli olmuştu. YÖK tarafından değişiklikle bu seneden itibaren geçerli olmak üzere AÖF sınavlarında dört yanlış bir doğruyu götürecek. 

YÖK, 2016-2017 öğretim yılından itibaren Anadolu Üniversite AÖF açıköğretim sınavlarında, çoktan seçmeli sorulardan, bundan sonra dört yanlış cevabın bir doğru cevabı götürmesine karar verdi. Eski uygulamada yanlışlar doğruyu götürmüyordu. Anadolu Üniversite AÖF resmi sitesinden yapılan duyuruda bu seneden itibaren geçerli olmak üzere AÖF sınav sonuçları değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır.  

İşte AÖF sitesinden yapılan açıklama: Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 18/03/2016 tarihli ve 75850160-106-158 16196 sayılı yazısıyla Açıköğretim programları uygulayan üniversitelerin ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde uygulama birliğinin sağlanmasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ilgili üniversitelere bildirilmiştir. 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir. Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır.

Anadolu Üniversitesi gerek temel öğrenme materyali olan kitaplarda gerekse destek materyali olarak https://ekampus.anadolu.edu.tr içinde yer alan kaynaklarda sürekli güncelleme yapmaktadır. Bu anlamda gelişen teknolojinin sunduğu bütün imkânlar seferber edilerek Türkiye'nin en büyük e-öğrenme platformu siz öğrencilerimiz için hizmet vermektedir. Öğrenci başarısının artırılması için sürdürülebilir projeler geliştirilmeye devam edecektir.

Öğrencilerimizin Açıköğretim bürolarından teslim aldıkları güncellenmiş kitaplar ve https://ekampus.anadolu.edu.tr adresi dışında herhangi bir kaynaktan yararlanmamalarını önemle hatırlatırız. Kurum dışı kaynakların güncel olmayacağı ve mağduriyetlere neden olacağının bilinmesi gerekmektedir. Tüm öğrencilerimize duyurulur.

Yazar: Haberci
aöf sınav değerlendirmesi yök aöf kararı aöf de yanlış cevaplar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.