Mersinli gazeteciyi kim dövdü. Akıl almaz saldırı

Mersin'de yerel bir gazetenin muhabiri olarak görev yapan Mehmet Koçak, kimliği belirsiz kişilerce önü kesilerek dövüldü. Olayda büyük bir sır perdesi var. İddiaya göre 5-6 kişi gazeteciyi, bir araca götürüp yaşlı bir kişiye gösterdi. Kim bu kişiler?

Mersinli gazeteciyi kim dövdü. Akıl almaz saldırı

Gazeteciler, toplumun aydınlanması için haber yaptıkça seveni ve düşmanı çok oluyor. Bu örneklerden birisi Mersin'de yaşandı. İmece Gazetesi isimli bir yayın organında çalışan muhabir Mehmet Koçak, haber takibi yaptığı sırada kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darp edildi. Vücudunda önemli kırıklar olan Koçak, bakın neler söyledi. 

İmece Gazetesi'nin Pozcu'daki ofisinden haber takibine çıkan Mehmet Koçak, ofisin 100 metre ilerisinde 5-6 kişi olduğu belirlenen bir grup tarafından önü kesildi. Cep telefonundan fotoğrafı gösterilen ve "Bu sen misin?" diyen kişiler, Koçak'ı hastanelik edene kadar darp ettiler. "Siz kimsiniz, sizi tanımıyorum" demesine rağmen yerlerde tekmeleyen kişiler, çevre esnafın ve oradan geçen vatandaşlar müdahale edince siyah bir araca binerek kaçtı.

Olay yerine gelen polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, Mehmet Koçak Mersin Devlet Hastanesi'nde müşaade altına alındı. Kaburgalarında ve kafasında ağır darbeler bulunan Mehmet Koçak saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada hiç birini tanımadığını önce bıçak tehditi ile siyah araçta bulunan birisine götürüldüğünü belirterek, " Araçta bulunan yaşlı birine gösterildim. Daha sonra benim konuşmama izin verilmeden 5-6 kişi rastgele vurmaya başladı,. Gerisini hatırlamıyorum" dedi. Yoğun bakımda gözetim altına alınan Mehmet Koçak'ın elinde bulunan 2 adet telefonda saldırganlar tarafından parçalandı.

Kupür Haber olarak meslektaşımıza yapılan bu saldırıyı kınıyor, olaya karışan kişilerin yakalanması için Emniyet güçlerinin biraz daha hassas davranmalarını bekliyoruz. 

Yazar: Haberci
mersinli gazeteciye dayak mehmet koçak dayak mersinli muhabire dayak
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.