Bir makamı 3 bakan ziyaret etti

Denizli'de belediye başkanının makamını 3 bakan ziyaret etti. 2 yeni 1 eski bakan Denizli'nin gelişimini masaya yatırdı.

Bir makamı 3 bakan ziyaret etti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Sema Ramazanoğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı makamında ziyaret etti. 

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan ile protokol üyelerinin de yer aldığı ziyarette konuşan Belediye Başkanı Zolan, “Denizlimiz sanayi şehri. Girişimci olan insanımıza alt yapı ve şehircilik anlamında en iyi hizmeti vermek durumundayız. Nihat Zeybekci bakanımızla 2004 yılında başlayan belediyecilik hizmetini çok şükür bizler de sürdürüyoruz. Bugün Denizli, sanayisinin geldiği noktayı, şehircilik anlamında da yakalamıştır. Artık ikisi uyumlu hale gelmiş, ürettiği ürünlere yakışır bir şehir olmuştur. Sanayimize ve girişimcilerimize her türlü desteği veriyoruz. Tabii sizin gelişiniz Denizlimize ayrı bir motivasyon sağlayacak. İnşallah bilim, sanayi ve teknolojiyle ülkemiz kalkınacak ve yarıştığımız ülkelerin çok çok önüne geçeceğiz. 15 Temmuz’da yaşanan olayları bir daha yaşamayacağız” dedi.

DENİZLİ'YE DESTEK SÖZÜ
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ise, "Denizli’de olmaktan son derece mutluyum. Bakanlığımızın Denizli ile ilgili özellikle Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) noktasında sorumlulukları var. Denizli’deki OSB’lerin bütün sorunlarını çözeceğiz. Denizli’ye ar-ge kanununda sanayicilerimize verilen imkanları tanıtmak için geldik. Denizli’de şirketlerimizin ve sanayicilerimizin ar-ge merkezleri kurabilmeleri için bilgilendirme yapıyoruz. Denizli’deki sanayicilerimizin 30’a yakın ar-ge merkezi kurabilecekleri yönünde bilgimiz var. Bunu teşvik ediyoruz. İnşallah yakın bir gelecekte bu merkezler kurulmaya başlayacak ve Denizlimizdeki sanayicilerimiz daha yüksek katma değerde ürünler üretecek. Bakanlığımız, Denizli’de sanayinin ve teknolojinin daha da gelişmesi için sorumlu olduğu alanlarda tüm gayreti gösterecek. Denizli’yi destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Diğer bakan ve katılımcılar da Denizli'nin gelişimini ve yatırımlarıyla ilgili konuşmalar yaptı. Gelecek planlarıyla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Yazar: Haberci
denizli denizli belediyesi ziyaret bakan faruk özlü denizli denizlinin gelişimi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.