Türkiye'de güncel saat değişti. Gününüz zehir olmadan okuyun!

Kış saati uygulamasıyla birlikte güncel saatte değişiklik oldu. Türkiye'de güncel saat, İstanbul saati hep değişti. Saatler geri mi alındı yoksa uygulamalar mı değişti? İşte günün en zor sorusu!

Türkiye'de güncel saat değişti. Gününüz zehir olmadan okuyun!

Zaman dilimi değişti. Türkiye alınan kararla bu yıl kış saati uygulamasına geçmedi. Peki tüm teknolojik cihazlar saatini neden geriye aldı! Şuan ve şimdiki zaman arasındaki fark kadar sade olan bu süre, 29 Ekim ile 30 Ekim arasında 1 saatlik fark oluşturdu. 

İnsanlar, trt saat kaç, saatler ileri alınacak mı, 30 ekim saat kaç, türkiye saat dilimi gmt ve türkiye saati kaç gibi aramalarla yaşanan durumu anlamaya çalıştı. Fakat saat uygulamasına güvenenler bu kez yanlış kartı çekti. Saatler gece 1 saat geriye alındı. Şuan Türkiye'de saatler geri alınmadı. Bunun nedeni çıkartılan kanun. Türkiye kış saati uygulaması için saatlerini geri almadı. Peki dünya neden aldı? Yaklaşık 6 ay bu durum sürecek ta ki saatler ileri alınana kadar. O zaman süreç bitecek. 

Sosyal medya da saati karıştırdı. Türkiye'de saatler geri alınmayınca, yapılan paylaşımlarda saatler bir saat geriyi gösteriyor. Öyle ki, bir paylaşım yapıldığında ekranda 59 dk önce ibaresi görülüyor. 

Türkiye'de saatin kaç olduğunu öğrenmenin en doğru yolu evde duvarınıza asılı olan saatiniz. Şuan saatiniz kaçı gösteriyorsa, o saat kullanılacak saattir. Kolunuzdaki saatede bu anlamda güvenebilirsiniz. Biz bu haberi yazdığımızda saati öğrenmek için kolumuzdaki saate baktık. 


SAMSUNG SAAT AYARI

Ülkemizde yaz / kış saati uygulamalarının iptali sebebiyle (29 Ekim’i 30 Ekim’e bağlayan gece saat 03:00’da) oluşabilecek saat farklılıkları ve buna bağlı olarak meydana gelebilecek aksaklıkları gidermek amacıyla aşağıdaki açıklamaları takip etmenizi ve gerekirse belirtilen adımları cihazlarınızda uygulamanızı önemle rica ederiz.

Samsung Electronics Türkiye, oluşabilecek karışıklıkları düzeltmek için bazı modellere ekstra güncellemeler hazırlamıştır. Kullandığınız model için yeni bir güncelleme olup olmadığını aşağıdaki adımları izleyerek kontrol etmenizi tavsiye ederiz.*

Uygulamalar > Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncelleme

*Yazılım güncellemeleri her model için aynı tarih ve saatte yayınlanmamaktadır. Bu sebeple, eğer henüz güncelleme almadıysanız yukarıda belirtilen “Cihaz hakkında” menüsünde “Güncellemeleri otomatik indir” seçeneğini işaretleyiniz.

Cihazınız için yeni bir güncelleme var ise; operatörünüze bağlı internet kotanızı tüketmemek adına, bu güncellemeyi bir Wi-Fi ağına bağlıyken başlatmanızı tavsiye ederiz.

Eğer cihazınıza 30 Ekim 03:00’a kadar bir güncelleme gelmediyse;

Cihazınız yanlış saati gösteriyor olabilir. Yukarıdaki güncelleme kontrollerini tekrarladıktan sonra, cihazınızın saatini aşağıdaki adımları takip ederek manuel olarak ayarlamanızı tavsiye ederiz.

Uygulamalar > Ayarlar > Tarih & saat > Otomatik tarih ve saat (seçeneğini kapatın). Doğru saat ve tarih ayarı seçili olarak gelecektir. Tekrardan ayar yapmanıza gerek yoktur.**

Yazar: Haberci
güncel saat türkiyede saat kaç trt saat kaç 30 ekim saat sorunu samsung saat ayarı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.