escort bayan

Gültan Kışınak ve Fırat Anlı tutuklandı. İşte tüm detaylar

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olmak yönünde iddia olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ve DBPli Fırat Anlı, tutuklandı! Kışınakın tutuklanma gerekçesi ne? HDPnin Gülten Kışınak açıklaması.

Gültan Kışınak ve Fırat Anlı tutuklandı. İşte tüm detaylar

Diyarbakır'daki belediyenin eş başkanlığını yapan Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasının ardından soruşturmada kritik karar verildi. Savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen Kışanak ve Anlı hapse gönderildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturmaları çerçevesinde 5 gün önce gözaltına alınan Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, hakkında, silahlı terör örgütüne üye olmak suçuyla ilgili karar verildi. Savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen Kışanak ve Anlı, hapse gönderildi. 

Bu arada, gözaltına alınma olayını protesto etmek için Kocaeli'nin Darıca ilçesinde toplanan gruptan, 20 kişi gözaltına alındığı bildirildi. HDP Darıca İlçe Başkanlığı önünde Kışanak ve DBP'li Meclis Üyesi Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto etmek için toplanan grubu polis, basın açıklamasını parti binalarında yapmaları konusunda uyardı. Polisin uyarısına itiraz eden ve taşkınlık çıkaran gruba polis müdahale etti. Aralarında HDP Kocaeli İl Başkanı İbrahim Ergin ve bazı parti yöneticilerinin de bulunduğu 20 kişi, gözaltına alındı.

DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı, bölücü terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık, terör örgütü propagandası, belediyenin kaynaklarını terör örgütüne aktarma, devletin egemenliği altındaki topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya yönelik suçlardan tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti. Gültan Kışanak ile eski BDP Batman Milletvekili Ayla Akat da tutuklandı.

HDP'NİN TUTUKLAMA AÇIKLAMASI?
HDP tarafından gözaltılarla ilgili yapılan açıklamada, "Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın gözaltına alınmalarını kınıyoruz. Derhal bırakılmalarını talep ediyoruz. Halklarımız bu durumu kabullenmeyecek, demokratik protesto hakkını kullanacaktır. İrademizi doğrudan hedef alan bu saldırıya karşı demokratik protesto hakkımızı kullanacağız. Zulme karşı direniş haktır" ifadelerine yer verilmişti. Tutuklamayla ilgili ne tür bir açıklama yapılacağı ise bekleniyor.

KIŞANAK PKK'LI TERÖRİSTİ KUCAKLAMIŞTI
Kışanak daha önce kucaklaştığı PKK'lının kod adının 'Ciğer- Brindar' olduğu ve 8 askerin şehit edildiği Yeşiltaş Karakolu baskınına katıldığı tespit edilmişti. Gültan Kışanak PKK deyince de pek çok görsel aramalarda çıkıyor.

 

Yazar: Haberci
gültan kışanak gültan kışanak pkk gültan kışanak tutuklama hdp kışanak açıklaması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.