Sondakika Medya operasyonu: Cumhuriyet yöneticilerine baskın

Cumhuriyet Gazetesi operasyon haberiyle gündeme düştü. Gazetenin idarecileri Akın Atalay, Murat Sabuncu ve Güray Öz hakkında gözaltı kararı verildi. Ev ve ofislerinde arama yapıldığı öğrenildi.

Sondakika Medya operasyonu: Cumhuriyet yöneticilerine baskın

Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyonda gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile yazar ve okur temsilcisi Güray Öz gözaltına alındı. İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay'ın yurtdışında olduğu, Atalay hakkında da gözaltı kararı verildiği belirtiliyor.

Cumhuriyet Gazetesine yönelik operasyonda Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile yazar Güray Öz (Ankara'da) gözaltına alındı. İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay ile Öz'ün evlerinin arandığı belirtiliyor. Gazetenin yazar ve yöneticilerinin evlerinde arama yapılıyor. Gazetenin 13 yöneticisi hakkında gözaltı kararı bulunduğu iddia ediliyor. 

CHP'Lİ VEKİL BARIŞ YARKADAŞ DUYURDU
CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyon başlatıldığını duyurdu. Yarkadaş, twitter'da Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu'nun gözaltına alındığı bilgisini paylaştı.  Yarkadaş, twitter'da "Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyon başlatıldı. Murat Sabuncu gözaltına alındı. Güray Öz ve Akın Atalay'ın evi aranıyor" diye yazdı. 

 

Yazar: Haberci
cumhuriyet gözaltı cumhuriyet gazetesi gazeteye operasyon
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor