Sosyal medyaya HDP operasyonu ayarı

Sosyal paylaşım siteleri Twitter, Facebook ve Youtube’da, HDP'li milletvekilerine yapılan operasyon sonrası yavaşlama oldu. Bir kısıtlama olduğu düşünülüyor.

Sosyal medyaya HDP operasyonu ayarı

Haklarında "PKK terör örgütü propagandası yapmak", "suçu ve suçluyu övmek", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "silahlı  terör örgütüne üye olmak", "devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs" gibi suçlardan fezlekesi bulunan HDP'li 11 isme yapılan gözaltı operasyonu sonrasında sosyal paylaşım sitelerinde yavaşlama oldu. 

HDP eş başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile, HDP’li vekillere yönelik gözaltı operasyonları ile birlikte, Türkiye’de Twitter, Facebook ve Youtube gibi sosyal medya uygulamalarına da kısıtlama getirildiği düşünülüyor. Bu tür sosyal ortamlarda yaşanan bilgi kirliliği ve tahrikler sebebiyle toplumsal olaylar yaşandığı için devletin bir tür önlem aldığı tahmin ediliyor. 

Gezi olaylarında özellikle Twitter üzerinden foto montaj yapılan fotoğraflarla vatandaşlara farklı bir eylem varmış gibi sunulmuş ve insanların tahriklere kapılarak polise ve vatandaşlara saldırdığı görülmüştü.

Yazar: Haberci
hdp milletvekili operasyonu hdp operasyonu sosyal medyaya kısıtlama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.