Facebook ve Instagram giriş sorunu.Türkiyede internete engel!

Türkiye genelinde bugün internet altyapısında sorun yaşanıyor. Facebook, Instagram ve Twitterın yanısıra ilk kez Whatsappa erişim engeli yaşanıyor. Giriş sorunu yaşayanlar, bunu yaparak uygulamalara giriş yapabilir. Başbakan Binali Yıldırımın internet açıklaması.

Facebook ve Instagram giriş sorunu.Türkiyede internete engel!

Türkiye'de sıkıntılı bir döneme mi giriliyor? HDP'ye yapılan gözaltılarla fitili körüklenmeye çalışan çatışmalara bu sabah Diyarbakır'da patlayan bomba mı neden oluyor? Sosyal medya üzerinden suistimal edilmeye çalışılan olaylara devlet kısıtlama kararı alarak engel oluyor. Yaşanan durumlar karşısında Türkiye genelinde internette yavaşlama ve kopma problemi yaşanıyor.

İNTERNETE GİREMİYORUM
İnternete giremeyenler için bazı öneriler var. Bunun için VPN uzantılı programlar kullanılabilir. Özellikle Chrome browserde kolayca Zenmate adlı eklentiyi kurarak, erişim problemini aşabilirsiniz.

FACEBOOK VE İNSTAGRAMa NASIL GİRERİM?
Facebook, Instagram, Twitter ve Whatsapp  gibi uygulamalara cep telefonunuzdan Psiphon adlı uygulamayı indirerek girebilirsiniz. 

KISITLAMA NEDEN YAPILIYOR?
Özellikle gezi olaylarında sosyal medyada çok istismar edilecek paylaşımlar yapılmıştı. İşi internet ve sosyal medyada olanlar için pek iyi olmasa da ülkenin geneli için bakıldığında olası bir istimar edilecek davranışla özellikle doğu illerinde bir provakasyon olabilir. Sosyal medyada görülen paylaşım ve fotoğraflara itibar edilmemesi önemlidir. 

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'DAN İNTERNET AÇIKLAMASI
Sabah saatlerinden itibaren sosyal medya sitelerine erişimdeki  yavaşlama konusundaki bir soruyu da Yıldırım, "Güvenlik açısından zaman zaman bu  tip tedbirlere başvurulabilir, bunlar geçici tedbirlerdir, tehlike bertaraf  edildikten sonra her şey normale döner." şeklinde yanıtladı. Yıldırım, bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile  görüştüğünü ifade ederek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın burada programları var, bizim  de programımız var, bu vesileyle... Planlanan bir görüşme değil, sadece burada  olduğu için uğradım, kendisine selam verdim. Bu gelişmeler hakkında da bilgi arz  ettim." dedi.
 

Yazar: Haberci
internete neden giremiyorum facebook ve instagram giriş sorunu facebooka kısıtlama instagrama kısıtlama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.