escort bayan

Özata ailesinin mutlu sonu. Bir tahliye bir tazminat

Sinop Eski Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, FETÖ operasyonları kapsamında tutuklandığı cezaevinden tahliye edildi. Çetinkaya'nın ağabeyi de darbe gecesi yaralanmıştı. Devlet 22 bin lira tazminat ödedi. Çifte sevinç yaşayan Özata ailesi, parayı Diyanet'e bağışladı.

Özata ailesinin mutlu sonu. Bir tahliye bir tazminat

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonlarda albay eşiyle birlikte gözaltına alınarak tutuklanan Sinop eski Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, serbest bırakıldı. Çetinkaya'nın 15 temmuz darbe gecesi yaralanan ağabeyi Salih Özata'ya ise İçişleri Bakanlığı 22 bin 720 TL tazminat ödedi. Çifte mutluluk yaşayan aile 4,5 ay sonra mutlu sona erdi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında görevinden alınarak tutuklanan eski Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, yaklaşık 2,5 aydır kaldığı Ankara Sincan Cezaevi'nden tahliye edildi. Albay olan eşi de Sinop Cezaevi'nde tutuklu bulunan 3 çocuk annesi merkez Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, cezaevi çıkışı sonrası yaptığı açıklamada, eşiyle birlikte iftiraya kurban gittiklerini söyledi. Çetinkaya, "Kaderimizde olanı yaşadık. Eşimle birlikte çok kötü bir iftiraya kurban gittik. Görevden alındığımda tek memleketimiz düze çıksın, bizim zaten suçsuzluğumuz ortaya çıkar demiştik. Memleket düze çıkınca biz de Allah'a şükür çıktık. İnşallah en kısa zamanda eşim de aramıza katılır" dedi.

Vali Çetinkaya'nın babası, aynı zamanda Ankara Yenikent Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mesut Özata da, "Bizim ailemizden bugüne kadar vatan haini çıkmamıştır, bundan sonra da çıkmayacaktır. Tam tersi vatana, millete, bayrağına, devletimize yüksek hassasiyetleri olan aslanlar çıkmaya devam edecektir. Her ne olursa olsun vatanımıza canımız fedadır. Devletimizin, milletimizin başı sağ olsun. Bu uğurda canını feda eden demokrasi şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, oğlum Salih Özata olmak üzere yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum" diye konuştu.

Yasemin Özata Çetinkaya, cezaevinden tahliyesinin ardından Ankara'daki babaevinde çocuklarına sarılarak hasret giderdi. Bu arada, darbe gecesi yaralanan Vali Özata Çetinkaya'nın ağabeyi iş adamı Salih Özata'ya ise İçişleri Bakanlığı Nakdi Tazminat Komisyonu tarafından 22 bin 720 TL tutarında nakdi tazminat ödendi. Salih Özata, aldığı tazminatı Türkiye Diyanet Vakfı'na bağışladı.

Yazar: Haberci
sinop valisi fetö ankara eski vali serbest yasemin özata çetinkaya
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.