Betboo yeni giriş

Sunucuçözümleri açıkladı: Wordpress'de Cpu tüketim sorununa çözüm

Sunucu Çözümleri, Wordpress'in admin-ajax-php Cpu tüketimine çözüm olacak bir makale paylaştı. Buna göre, artık düşük bir kaynak tüketimi yapılacak.

Sunucuçözümleri açıkladı: Wordpress'de Cpu tüketim sorununa çözüm

Hosting, sanal sunucu ve vds kiralama sektöründe hizmet veren Sunucu Çözümleri, milyonlarca kullanıcısı olan Wordpress'in bir sorunuyla ilgili açıklama yaptı. 

Dünyanın en yaygın içerik yönetim sistemi olan Wordpress'de  admin-ajax.php dosyasının cpu tüketiminin nasıl önlenebileceği hakkında yapılan açıklamada, "Wordpress 3.6 versiyonuyla gelen heartbeat API kontrolüyle Wordpress sistemlerde yaşanan cpu tüketimi bir hayli artmaktadır. Peki Wordpress Heartbeat API nedir? Wordpress geliştirici ekibinin 3.6 ve sonraki versiyonlar için gerçekleştirdiği bu uygulama ile, Otomatik kaydetme, Giriş (login) ve Session değerlerinin süre kontrolü gibi yenilikler mevcuttur" denildi.

NASIL DEVRE DIŞI BIRAKILACAK
Açıklamada, eklentinin devre dışı bırakılmasıyla ilgili olarak da şu ifadelere yer verildi, "Wordpress yönetim panelimizden yeni eklenti sekmesine tıklayarak,  "Heartbeat API Control"  eklentisini arama yaparak yükleyelim. Eklentiyi aktifleştirdikten sonra kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Ancak biz genel olarak aşağıdaki gibi kullanılmasını tavsiye etmekteyiz. Daha önce 15 saniyede bir çalışan heartbeat API artık 60 saniyede bir çalışacaktır" 

Wordpress Heartbeat API Cpu Usage'nin fotoğrafa göre ayarlanılması gerekmektedir. 

Kaynak: Sunucu Çözümleri

Yazar: Haberci
sunucu çözümleri wordpresss cpu tüketimi wordpress Heartbeat API Control
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş