Kayseri'de belediyenin açtığı kütüphaneyi bakın kaç kişi ziyaret etti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nce 3 Kasım'da açılan kütüphanenin ziyaretçi sayıları açıklandı. Rakamlar, Kayserililerin kitaba ve bilgiye verdiği önemi gösteriyor.

Kayseri'de belediyenin açtığı kütüphaneyi bakın kaç kişi ziyaret etti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür ve eğitime yönelik önemli bir projeyi hayata geçirerek 3 Kasım'da 800 kişilik kütüphaneyi hizmete açmıştı. Açılışından itibaren kayıt altına alınan ziyaretçi girişleri kamuoyu ile paylaşıldı. 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri'yi kütüphaneler şehri yapmak için yatırımlara devam edeceklerini belirtti. Son derece modern bir şekilde donatılan; basılı, elektronik ve sesli olmak üzere 33 bin kitabın bulunduğu Merkez Kütüphanesi açıldığı ilk günden itibaren büyük ilgi görmeye başladı. Her gün ortalama 2 bin 200 kişiyi ağırlayan kütüphaneye bugüne kadar 4 bin 600 kişi üye oldu. Kütüphaneyi ziyaret edenlerin sayısı ise 17 günde 40 bine ulaştı. 

24 SAAT AÇIK KÜTÜPHANE YOLDA
Kütüphane yatırımının geleceğimize yatırım olduğunu ifade eden Başkan Çelik, "Kayseri'ye kazandıracağımız 24 saat açık kent kütüphanesi için de çalışmalarımız sürüyor. Kent Kütüphanesi haline getireceğimiz Meryem Ana Kilisesi'nin restorasyon çalışmaları başladı. Teşhir-tanzim projemiz de büyük ölçüde tamamlandı. Daha çok ihtisas kütüphanesi olarak hizmet verecek olan kütüphanemizde yaklaşık 50 bin kitap bulunacak. Gerek bireysel gerek grup çalışmalarının yapılabileceği Kent Kütüphanemizde, dijital servislerden elektronik kitap ve dokümanlara da ulaşılabilecek. 24 saat açık kalacak kütüphanemizi de 2017 yılının Sonbaharında hizmete açmayı planlıyoruz. Okuma alışkanlığının gelişmesine yönelik bir başka projemiz de Mobil Kütüphaneler olacak.  İnsan yoğunluğu bulunan alanlarda kent mobilyaları uygulamamız başladı. Mobil kütüphaneler, Bürüngüz Camii yanında başladığımız kent mobilyası uygulamasını kültürel anlamda destekleyecek bir unsur olacak. Şehrin birçok noktasına mobil kütüphaneler koyarak insanların boş vakitlerinde kitaba yönelmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Bunların yanı sıra Belsin Kütüphanesi'nin kapasitesini üç kat artıracak projemizin hazırlığı da sürüyor. Ayrıca İncesu'daki kütüphaneyi de yenileyerek engellilerin de kullanabileceği büyük bir kütüphane yapacağız" diye konuştu.

Yazar: Haberci
kayseri kütüphane 24 saat açık kütüphane kayseri eğitim
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.