Denizli'de alt yapıya dev araç yatırımı

Denizli'de belediye, alt yapı işleri için su kayıp kaçak aracından, kanal görüntülemeye, kayar kasa kamyondan, mobil vinçe kadar yaklaşık 11 milyon TL'lik bir yatırım gerçekleştirdi.

Denizli'de alt yapıya dev araç yatırımı

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ bünyesine yeni katılan 22 yeni aracın tanıtım töreni yapıldı. 10,5 milyon TL yatırım ile Denizlililerin derdine derman olacak araçların tanıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Dünya kentleri ne kullanıyorsa DESKİ’de de aynı araçların kullanılması gerekiyor” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü bünyesine katılan 22 yeni aracın tanıtım ve hizmete girmesi dolayısıyla bir tören düzenlendi. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda yapılan törene; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ünal, DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. DESKİ bünyesine kazandırılan araçların görev ve işlevlerini anlatan DESKİ Genel Müdürü Güngör, verdiği destekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti. 

DESKİ bünyesine 3 fiziki su kayıp kaçak aracı, 3 kanal görüntüleme aracı, 5 kayar kasa kamyon, 2 mobil vinç ve 9 vidanjör olmak üzere toplam 10 milyon 500 bin TL değerindeki 22 araç kattıklarını ifade eden Başkan Zolan ise, “Bugün burada çok güzel bir işin başlangıcını yapıyoruz. Denizlimizin büyükşehir olmasıyla birlikte vermiş olduğumuz sözler vardı. Dedik ki; ‘Şehrimizin merkezinde ne varsa her yerde aynısı olacak. Kent merkezindeki hizmetleri de katlayacağız. Denizlimizi Türkiye’nin en öndeki şehirleri arasına alacağız. Dünyada örnek gösterilen şehirler arasında olmak için gayret göstereceğiz.’ Bu hedefle gece gündüz çalışıyoruz. Bugün, yeni kurulan büyükşehirler içerisinde en iyi noktada olan büyükşehiriz” dedi.

Büyükşehir Belediyesinin, Denizli’nin her yerinde yaşayan 1 milyon insana hizmet ettiğini kaydeden Başkan Zolan, “Hedeflerimiz, hayallerimiz, yapacak olduğumuz işler var. Bunları sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Büyükşehirle birlikle kurulan DESKİ ile tüm Denizli’nin alt yapı hizmetlerini yapar hale geldik. Alanın büyümesi ve ihtiyaçların artması bu araçların alınmasını gerektirdi. Bizim teknolojiden en üst seviyede yararlanmamız lazım. Dünya kentleri ne kullanıyorsa DESKİ’de de aynı araçların kullanılması gerekiyor” diye konuştu. 

Başkan Zolan, alınan 22 aracın özelliklerini anlatarak şunları söyledi: “Nerede su kaçağı varsa, yolu kazmadan tespit edebileceğiz. Görüntüleme araçlarımız kanalizasyonun içine girerek nerede tıkanıklık varsa var onu görebilecek. Yolu kazmadan, vatandaşımıza sıkıntı vermeden sorun olan yerleri bu cihazlarla tespit edeceğiz. Bunun ötesinde 9 tane vidanjörle her noktaya hizmet verebileceğiz. Bu araçlarımızı kent merkezi ve 19 ilçemizde hizmete alıyoruz. Toplam 10.5 milyon TL harcayarak Denizlimize kazandırdık. Yeter ki vatandaşlarımız mutlu olsun, ihtiyaçları anında çözülsün. ‘Araç yok eleman yok gibi mazeretimiz olmayacak’ dedik. Bunun için tüm araç ve ekiplerimizle konuşlanmaya devam ediyoruz. Hayırlı olsun.”

Yazar: Haberci
denizli deski deski yatırım denizli altyapı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.