Erdoğan Türkiye'nin Yeni Güvenlik Konsepti açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Yeni Güvenlik Konsepti'nin açıkladı. Terörle mücadeleye vurgu yapan Erdoğan, sorunların kaynağında çözüleceğini ve kimsenin gelmesini beklemeyeceğini söyledi

Erdoğan Türkiye'nin Yeni Güvenlik Konsepti açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni güvenlik konsepti içerisinde güvenlik sorunlarının kaynağında çözüleceği vurgusu yaptı.

Türkiye'nin Yeni Güvenlik Konsepti Konferansı'nda konuşan Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti tektir, yok paralel devlet yok olmaz. Bu vatan kolay kolay elde edilmedi, çok şehitler verdik. Bu vatan üzerinde hiç kimse hesaba girmesin" dedi. Önceliğimiz terörle mücadeledir. Kendi toprağımızla sınırlı değli. Terörizmin sınır aşan özelliği ile geniş alanda bu mücadele sürüyor" dedi.

SURİYE VE IRAK KONUSU
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları; "Suriye ve Irak konusu Türkiye için enerji meselesi değldir. Siyasi alanı genişletme meselesi değildir. Bu mesele bizim için bir BEKA meselesidir. Suriye ve Irak kaynaklı tehditleri çözmeden 2023 hedeflerini tutturamayız. Bu mesele bizim için insani meseledir. 1000 yıllık kardeşlik hukukumuz var. Bu 3 milyon kişi nereden geldi? Niye buraya geldiler!"

2015 yılı nisan ayında yeniden yapılandırılarak günümüz Türkiyesi'nin ihtiyaçlarına cevap verecek Polis Akademisinin bütün mensuplarını verdikleri destekten dolayı tebrik ediyorum. 15 Temmuz darbe girişimine karşı verdikleri mücadele sırasında şehit olan tüm kardeşlerimizi rahmetle minnetle yad ediyorum. 15 Temmuz gecesi bombalanan Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'nin yanıbaşında 800 polis akademisi öğrencisi ve idarecisi de bulunuyordu. Bu kardeşlerimi de gazi olarak görüyorum. Darbe gecesi mücadelenin en ön saflarında, genç amir ve memur kardeşlerimin bulunduğunu görmekten memnuniyet duydum. Bu tablo doğru yolda olduğumuzun işaretidir. Türk milletinin, Türk devletnin polisi olacaktır.

Akademinin kapıları 81 vilayetimizdeki tüm vatandaşlarımızın şartları tutan tüm evlatlarına açıktır. Akademiye girmek için tek ölçümüz ülkesine ve milletine sadakatla bağlı olmak, başka herhangi bir yere değil sadece Türkiye Cumhuriyeti devletine hizmet etmek. Ruhunu Pensilvanya'ya ya da başka illegal örgüte teslim etmiş hiç kimseye yer yoktur. 

Kariyerini, ilişkilerini, beklentilerini milletinin ve devletinin üzerinde tutan zihniyeti ortadan kaldırdık, kaldırmaya devam edeceğiz. Bu kurum devletin kurumudur. Müslüman aynı delikten iki kez ısırılmaz. Geçmişte yapılan hatalardan gereken dersleri çıkararak, kendimize yeni ve aydınlık gelecek kurmakta kararlıyız. Bu anlayışla yeniden yapılandırdığımız polis akademisi olarak sizlere düşüyor. 

Yazar: Haberci
yeni guvenlik konsepti erdoğan konuşma
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.