Weecomi dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor

2 yıl önce bir Türk iş adamı tarafından kurulan ve Azerbaycan, Gürcistan ve Rusya'da faaliyet gösteren Weecomi, Ukrayna'da büyük bir toplantı yaptı. 8 ay önce Ukrayna'ya açılan Weecomi, 2016 değerlendirmesi 2017 yatırımlarını katılımcılara aktardı.

Weecomi dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor

"Harcadıkça kazan, kazandıkca harca" sloganıyla 2 yıl önce kurulan Weecomi, Azerbaycan, Gürcistan ve Rusya'nın ardından Ukrayna'da da büyümeye devam ediyor. Türk işadamı Hamza Özkan Cıbır'ın kurduğu şirket Ukrayna'da 8 aylık süreci büyük bir toplantıda katılımcılara aktardı. 

Ukrayna Kreschatik Hotel'de düzenlenen toplantıya TC Ukrayna Büyülelçiliği Ticari Ateşesi Haydar Koçak, Uluslararası Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Başkanı Burak Pehlivan, Weecomi Azerbaycan Ceo'su Cavid Bedelov, Türkiye'den gelen işadamları Mehmet Ertuğrul, Naci Açış, Nedim Cıbır ve ortakları, Ukraynalı kobiler ve girişimciler katıldı. Weecomi kurucusu Hamza Özkan Cıbır, şirketin 8 ay önce Ukranya'ya açıldığını belirterek, "Weecomi teknolojik imkanları kullanarak, kobilere daha fazla müşteri çekmeyi, müşterilerin de indirimli ve avantajlı alışverişler yapmasını sağlıyor. Yeni geliştirdiğimiz uygulamayla KOBİ'ler uygulamayı yüklediğimiz tabletler ile müşterilerini karşılıyor. Müşteriler de kendi uygulamalarından hangi KOBİ'de ne indirim var gibi pek çok şeyi görebiliyor. Harcadıkça kazanıyorlar, kazandıkça da harcıyorlar" dedi. 

Şirketin 2016 yılı değerlendirmesini de yapan Hamza Özkan Cıbır, 2017 hedefleriyle ilgili de bilgiler verdi. 2017'de 10 ülkeye açılmayı hedeflediklerini söyleyen Cıbır, Türkiye'de de büyük bir ofis ve planlama yapacaklarını, önümüzdeki günlerde Call Center gibi büyük bir yatırımı gerçekleştireceklerini ifade etti. 

TUİD Başkanı Burak Pehlivan, Ukrayna'nın ekonomik gelişmelerinden ve Türk işadamlarının yaptığı başarılı çalışmalardan bahsetti. TC Ukrayna Büyülelçiliği Ticari Ateşesi Haydar Koçak da Ukrayna ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin ilerlediğini belirterek, çok sayıda işadamını Ukrayna'ya davet ettiğini ve güzel projelerin konuşulduğunu söyledi. 

Konuşmaların ardından misafirlere Türk kahvesi ve baklava ikram edildi. Toplantının ikinci bölümünde de konuşmacılar Weecomi'nin hedeflerini ve geldiği konumu aktardı. 

Toplantıda belirli dereceye giren Weecomi üyelerine de sertifikaları dağıtıldı.

Yazar: Haberci
weecomi weecomi ukrayna weecomi ukraine
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.