Betboo yeni giriş

Hollanda Konsolosu'ndan Balıkesir'e Altın Yüzük benzetmesi

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom, Avrupa'da Balıkesir'in Gold Ring yani Altın Yüzük olarak görüldüğünü açıkladı.

Hollanda Konsolosu'ndan Balıkesir'e Altın Yüzük benzetmesi

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u makamında ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi çalışmaları ve Balıkesir hakkında bilgi aldı. Başkonsolos Schuddeboom, Hollanda'nın 2002-2014 yılları arasında Türkiye'ye 20 milyar dolarlık yatırım yapıldığını ve bunun her iki ülke için büyük anlam ifade ettiğini belirtti. Türk girişimcilerin Hollanda'da başarılı olduğunu söyleyen Başkonsolos Schuddeboom, Türk iş dünyasının 7 buçuk milyar dolarlık Hollanda'da iş hacmi olduğunu kaydetti. Başkonsolos Schuddeboom, Avrupalıların Balıkesir’i Gold Ring olarak gördüklerini söyledi.

BÜYÜKŞEHİR PROJELERİNİ ANLATTI
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’da Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve çalışmaları hakkında Başkonsolos Schuddeboom’a bilgiler verdi. İkili Balıkesir’in ve Hollanda’nın tarımsal ve ekonomik durumunu değerlendirdi. Başkan Uğur, Schuddeboom’a Ayvalık’a inşa edilen Cunda Köprüsü ve kanal ile yapılması planlanan Yat Limanı hakkında bilgiler verdi. Başkan Uğur, Hollandalılara ayrıca Bandırma Port Projesi’nden de bahsetti. Türkiye’nin tarımsal üretiminin büyük bölümünün Balıkesir’de yapıldığını ifade eden Başkan Uğur, ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.  

Ziyaret sonunda Başkan Uğur, Başkonsolos Schuddeboom’a Büyükşehir Belediyesi tarafından Darphane’ye bastırılan hatırı para hediye ederken, Schuddeboom ise Uğur’a Hollanda’yı anlatan bir kitapçık hediye etti. 

Yazar: Haberci
balikesir hollanda istanbul konsolosu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş