Uşak'ta engellilere samimi ziyaret

Uşak'ta Başkan Nurullah Cahan, belediye bünyesinde kurulan Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ni ziyaret ederek, engelli gençlerle bir araya geldi. Samimi ortamda geçen ziyarette, merkezin engelliler adına yaptığı çalışmalar ise dikkati çekti.

Uşak'ta engellilere samimi ziyaret

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaret edilen yerlerin durumu ve beklentilerinin konuşulduğu ziyaretlerde Başkan Cahan, sınıfları tek tek gezerek engellilerle fotoğraf çektirdi. Cahan, verdiği hediyelerle engelli bireylerin mutluluklarına şahit oldu.

Hayatta herkesin birer engelli adayı olduğunu belirten Başkan Cahan, “Engelliler bizim baş tacımız. Onların sevgiye ihtiyaçları olduğunun farkındayız ve bu bilinçle bugün engelli kardeşlerimizin yanındayız. Sınıflarımızı gezerek onlarla beraber güzel bir gün geçirelim istedik. Kardeşlerimizi geleceğe daha iyi hazırlamak adına Uşak Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” ifadesini kullandı.

Eğitim Merkezine yeni kazandırılan ek bina hakkında açıklamalar yaparak sözlerine devam eden Başkan Cahan, “Şu an eğitime devam eden Merkezimiz küçük geldiği için yan binada bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzü başka bir alana taşıdık ve o boşalan yeri de Eğitim Merkezimize tahsis ettik. Bugün de hem yerinde görmek hem de başka eksikleri var mı bilmek için ziyaretlerimizi geçekleştirdik. Uşak Belediyesi olarak tüm engellilerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Engelli kardeşlerimize katkılarından dolayı okul müdürümü, yardımcılarını ve tüm personelini tebrik ediyorum” dedi

Eğitim Merkezi hakkında bilgiler veren Okul Müdürü Ömer Yavaşca ise, “90 tane okulumuzun kendi bünyesinde, 10 tane de Halk Eğitim Kursumuz bünyesinde olmak üzere toplamda 100 öğrencimiz var. Okulumuzda 30 öğretmenimiz, 2 branş öğretmenimiz, 1 rehber öğretmenimiz ve 1 hemşiremiz var Öğrencilerimizin günlük yaşam ve öz bakım becerilerini geliştirmek adına hizmet vermekteyiz” ifadesini kullandı.

Yazar: Haberci
uşak engelli merkezi uşak özel eğitim uygulama merkezi nurullah cahan
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.