İsveç'te camiye silahlı saldırı

İsveç'te camiye silahlı saldırı olduğu iddia ediliyor. İsveç'te bulunan Türkler, sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptı. "İsveç'de camiye silahlı saldırı" ifadesiyle yapılan paylaşımla ilgili bilgiler gelecek.

İsveç'te camiye silahlı saldırı

İsveç'te Bellevue Camii, Nasir Camii, Malmö Camii, Fittja Camii, Stokholm Camii, Zayed bin Sultan Al Nahyan'ın Camii ve Uppsala Camii    adında camiler bulunuyor. Bunların hangisine silahlı saldırı yapıldığıyla ilgili kesin bir bilgi gelmedi. Rus Büyükelçi'nin silahlı saldırıyla öldürülmesinin ardından yaşanan bu gelişmeler, Türkiye üzerinde bir oyun oynandığını mı gösteriyor? Gizli eller devreye mi girdi?

İsveç'te geçtiğimiz Kasım ayında da bir cami ile bünyesindeki Türk Kültür Derneğine taşlı saldırı yapılmıştı. Başkent Stockholm'de, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Rinkeby Camisi ile bünyesindeki Türk Kültür Derneği'ne yapılan saldırıda, binada kimsenin bulunmaması nedeniyle yaralanan olmamıştı. İsveç polisi, saldırganların belirlenmesine yönelik inceleme başlatmıştı. Bugün yaşanan gelişme de ise camiye silahlı saldırı yapıldığı iddiası var.

Yazar: Haberci
isveç cami saldırı isveç cami
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.