Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Artık zamanı geldi

Halkın seçtiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevcut kanunlar nedeniyle kurucusu olduğu AK Parti'den ayrılmıştı. Bununla ilgili somut adımlar atılmaya başlıyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Erdoğan'ın AK Parti'yle birleştirme zamanı geldiğini söyledi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Artık zamanı geldi

Antalya'daki Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'yi hedeflerine ulaştırmak için çalıştıklarını belirterek, "Türkiye'de yeni bir değişikliği engellemek istiyorlar. Nasıl sonuçlanacak Türkiye'ye istikrar gelecek. İstikrar güçlenecek. Türkiye koalisyonlarla uğraşmayacak yeniden bir sıçramaya girecek. Yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı olanların hepsi bunu bildiği için karşı çıkıyor. İçerideki hainler de bunun için karşı çıkıyor. Dışarıda kıskananlarda bunun için karşı çıkıyor. Bugün buna en çok kim karşı çıkıyor. PKK güdümüne bağlı siyasetçiler ve PKK karşı çıkıyor. Yeni Türkiye'de teröre ve teröristlere yer yok" dedi. 

"Güçlü bir Türkiye olacak ve güçler ayrılığı daha iyi tesis edilecek" diyen Çavuşoğlu, "Dünyanın her yerinde başkanlar partili oluyor. Ama başbakanda partili ama seçildikten sonra bütün Türkiye'ye hizmet veriyor. Bunda bir fark yok ki. Meclis, yasama görevini yapacak artık. Denetim görevini çok iyi yapacak. Sistem o kadar güzel bir şekilde yapılmış ki dengeler tıkır tıkır işleyecek. Kontrol mekanizması da çok iyi işleyecek. Türkiye'de koalisyon dönemleri bitecek ve istikrar gelecek. Bunları her zaman anlatacağız ama artık hasreti bitirelim. Artık gönül olarak her zaman bizimle olan ama maalesef kanunlardan dolayı partisiyle bağını koparmak zorunda kalan partimizin kurucusu cumhurbaşkanımızı AK Parti'yle birleştirme zamanı gelmiştir. Bunu da başaracağız" ifadelerini kullandı. 

Yazar: Haberci
mevlüt çavuşoğlu cumhurbaşkanı erdoğan partili cumhurbaşkanı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.