Betboo yeni giriş

Suriye'ye giden Rus uçağı Karadeniz'de düştü. 92 kişi öldü

Sıcak gelişme. Türkiye sınır güvenliği için Rusya ile anlaştıkça karanlık eller devreye giriyor. Rus Büyükelçi'nin öldürülmesinin ardından şimdi de 92 kişiyi taşıyan Rus askeri uçağı düşürüldü. Karadeniz'e düşen uçak ile ilgili gelişmeler.

Suriye'ye giden Rus uçağı Karadeniz'de düştü. 92 kişi öldü

Rusya'dan havalanan ve Suriye'nin Lazkiye şehrine gidecek olan 84 yolcu ve 8 mürettabatı bulunan askeri uçak Soçi yakınlarına Karadeniz'e düştü. Uçağın enkazı yapılan arama kurtarma çalışmalarının sonucunda bulundu. Rus yetkililer, uçaktaki herkesin öldüğünü konuşuyor. 

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, kıyıya 5 kilometre uzaklıkta yağ  izlerine, 1,5 kilometre mesafede ise uçağa ait parçaların tespit edildiğini  açıkladı. Uçağın  plotaj hatası ve teknik arızadan düşmüş olabileceği dile getiriliyor. Uçağın parçalarının bulunduğu Soçi'nin Karadeniz kıyısında yolcuların özel eşyalarına da ulaşıldığı bildirildi.

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Soçi şehrinden  Rusya'nın Suriye'deki Himiymim üssüne doğru yola çıkan Tupolev Tu-154 tipi uçak  havalandıktan kısa süre sonra radardan kayboldu.

SURİYE'YE KONSERE GİDİYORLARDI
Rusya Savunma Bakanlığı uçakta bulunan Kızıl Ordu Korosu'nun Suriye'nin Lazkiye şehrinde bulunan Hmeymim Üssü'nde konser vermeye gittiğini açıkladı. Uçağın yerel saatle 05:20’de havalandığı ve kalkıştan 20 dakika sonra radardan kaybolduğu bildirildi. Grasnodar ve çevre bölgelerde konuşlu arama-kurtarma ekiplerinin çalışmalara başladığı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta da Rus Büyükelçi, Türkiye'de suikast sonucu öldürülmüştü. Türkiye ile Rusya anlaştıkça, karanlık güçler kanlı yüzlerini göstermeye başladı. 

Yazar: Haberci
düşen rus uçağı karadenize düşen rus uçak rus uçağı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş