Samsun'un kar ile imtihanı

Samsun'da 2 gündür etkili olan kar yağışı hayatı felç etti. Samsun-Ankara Karayolu kar ile kapandı. Sürücüler yolda mahsur kaldı. Belediye ise, kaynağı adres göstererek, ilginç bir açıklama yaptı.

Samsun'un kar ile imtihanı

Samsun'da mevcut olumsuz hava şartları nedeniyle, Samsun-Ankara karayolunun Kavak-Havza istikametinde araç trafiği kontrollü olarak sağlanıyor. Şehirde 2 gündür etkili olan kar yağışı ile yer yer 1 metreyi bulan kar, hayatı da olumsuz etkiliyor. Özellikle ekmek gibi gıda maddeleri yolların kapalı olması nedeniyle tüketiciye ulaştırılamıyor. 

Öte yandan Samsun Valiliği yaptığı açıklamada, "Görüş mesafesinin 20 metreden az olması, zaman zaman oluşan aşırı tipi ve buzlanma nedeniyle tır, kamyon ve çekici araçların kontrollü bir şekilde karşılıklı geçişine izin verilmektedir. Zincirsiz ve kış lastiği olmayan araçların geçişine izin verilmemektedir. Bu nedenle, sürücülerimizin ve vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için kış şartlarına uygun olarak trafiğe çıkmaları ve trafik kurallarına uymaları önem arz etmektedir" dedi.  

Özellikle sosyal medyada eleştirilen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, “Karla mücadele edilmiyor” eleştirilerine, köy ve şehir merkezindeki acil olan yerlere ekiplerin anında gittiğini belirterek ilginç bir açıklamada bulundu. Yılmaz, "Çalışma yok, belediye hiç bir mücadele vermiyor diyerek serzenişlerde bulunanlar bilsin ki biz bu yolların hepsini sabaha kadar açarız ama önceliğimiz acil durumlar. Bazen bakıyoruz arabasını garajdan çıkaramamış ya da evine giden yol kapalı olanlar arıyor. Sırf bu yüzden bize yolu açtırıyor. Kaynaklarımızı har vurup harman savuramayız" diye konuştu.

Yazar: Haberci
samsun kar kar çilesi samsun kar yağışı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.