Betboo yeni giriş

KHK ile 416 memur görevine iade edildi

FETÖ soruşturmaları kapsamında SGK'nın da aralarında bulunduğu bazı kurumlarda görevinden alınan 416 memur, 688 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile görevine iade edildi. İşte isim isim o liste.

KHK ile 416 memur görevine iade edildi

FETÖ kapsamında görevden alınan memurlara müjde. Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yayımlanan 688 sayılı KHK ile 416 memur göreve iade edildi. Daha önce yayımlanan KHK'ların aksine bu kez görevden ihraç olmadı. Yargıtay'da, SGK'da göreve edilen memurların isimlerini aşağıda bulabilirsiniz. 

Farklı kurumlardan daha önce ihraç edilen 416 memur kamu görevlerine iade edildi. Sosyal Güvenlik Kurumu'nda da göreve iadeler yaşandı. Yayımlanan 88 sayılı KHK ile SGK'da 24 memur kamu görevine iade edildi. Sosyal Güvenlik Kurumu'nda göreve iade edilenler arasında uzman, eczacı, araştırmacı, uzman, memur, icra memuru, dağıtıcı, diş tabibi, sosyal güvenlik denetmen yardımcısı, sosyal güvenlik uzmanı, müfettiş, şef gibi kadrolarda görev yapan kamu personeli yer alıyor. 

Resmi Gazete'de yayımlanan 688 sayılı KHK ile SGK'da göreve iade edilen 24 memur hakkında ihraç kararı kaldırıldı. 29 Mart 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 688 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Sosyal Güvenlik Kurumu'nda göreve iade edilen sağlık personelinin isim listesi.

KHK' ile göreve iade edilen memurların isim listesi

İşte O karar:

Karar Sayısı: KHK/688
Olağanüstü hal kapsamında bazı tedbirler alınması; Anayasanın 121 inci maddesi ile 25/10/1983 tarihli ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 4 üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nca 20/3/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır.
İade hükümleri
MADDE 1 – (1) Ekli listede yer alan kamu görevlileri, ilgili kanun hükmünde kararnamenin eki listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır.
(2) İlgili kanun hükmünde kararname hükümleri, birinci fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili kanun hükmünde kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır. Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür.
Yürürlük
MADDE 2 – (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
Yürütme
MADDE 3 – (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Yazar: Haberci
khk göreve dönen memurlar göreve iade edilen memurlar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş