MİT'ten tartışılan isim 'Adil Öksüz' hakkında açıklama

15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi olarak bilinen Adil Öksüz ile ilgili MİT'ten açıklama geldi. Öksüz'ün MİT ajanı olduğu iddiaları ve ByLock kullanan milletvekilleri ile ilgili detaylar haberde.

MİT'ten tartışılan isim 'Adil Öksüz' hakkında açıklama

MİT Müsteşarlığı sosyal medyada ve bazı yayın organlarında "Adil Öksüz MİT ajanı" şeklinde yer alan iddialar ve ByLock kullanan milletvekilleriyle ilgili 2 yıl aradan sonra ilk kez açıklama yaptı. MİT'in açıklamasında önemli perde arkaları var. 

MİT Müsteşarlığından yapılan yazılı açıklamada, "Adil Öksüz, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın terör örgütü içerisindeki kaynağı olmamıştır ve Milli İstihbarat Teşkilatı'na çalışmamıştır. Adil Öksüz’ün nasıl serbest kaldığı konusu yargının işi olup, ilgili makamlar tarafından gerekli soruşturma ve takibat yapılmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, ayrıca "ByLock programının çözülmesi, FETÖ/PDY'nin çökertilmesinde, ilişki ağının deşifre edilmesinde ve mensuplarının devletten ayıklanmasında kullanılan önemli kaynaklardan biridir. İstihbari çalışmalar neticesinde elde edilen ByLock'a ilişkin tespitler, Mayıs 2016 tarihinden itibaren, çalışmaya konu ham verilerle birlikte adli makamlar, güvenlik birimleri ve diğer ilgili makamlarla eş zamanlı olarak paylaşılmıştır." ifadelerine dikkat çekildi. 

Bu açıklamalarla MİT, FETÖ örgütüne mensup kişilerin kullandığı belirlenen ByLock uygulamasıyla ilgili yetkinin ilgili makamlarda olduğuna dikkat çekiyor.

Yazar: Haberci
mit açıklama mit öksüz açıklaması bylock kullanan milletvekileri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor